прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВС підтвердив правомірність рішення АМКУ про стягнення штрафу з «ВОГ Рітейл» у справі щодо змови на ринку пального

ВС підтвердив правомірність рішення АМКУ про стягнення штрафу з «ВОГ Рітейл» у справі щодо змови на ринку пального

  • 09.08.2022 15:30

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні касаційної скарги ТОВ «ВОГ Рітейл» та залишив без змін рішення Господарського суду м. Києва та Північного апеляційного господарського суду, якими визнано правомірність рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ), прийнятого в 2016 році.

Відповідну постанову КГС ВС виніс 28 липня 2022 року у справі №  910/702/17.

Тож тепер ТОВ «ВОГ Рітейл» доведеться сплатити встановлений АМКУ штраф та пеню в розмірі понад 108 млн грн.

Обставини справи

У жовтні 2016 року АМКУ притягнув до відповідальності найбільших в Україні операторів АЗС (ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ПП «Окко нафтопродукт», ТОВ «Альянс Холдинг» (Shell), ПІІ «АМІК Україна», ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ», ТОВ «Параллель-М ЛТД») за антиконкурентні узгоджені дії на ринку світлих нафтопродуктів.

Зокрема, АМКУ встановив, що ці компанії узгоджено підтримували на інформаційних табло своїх АЗС подібні роздрібні ціни на бензин марки А-95 та дизельне пальне.

Також встановлено застосування операторами «програм лояльності», у зв’язку з чим споживачі не отримували повної інформації щодо реального розміру остаточних роздрібних цін на пальне.

ТОВ «ВОГ Рітейл» оскаржило в суді рішення АМКУ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Просило визнати його недійсним та накладання штрафу в частині, що стосується його.

Рішення судів

Справа слухалася судами неодноразово. Останнім рішенням Господарського суду м. Києва 6 вересня 2021 року, яке залишив без змін Північний апеляційний господарський суду від 18 січня 2022 року, в задоволенні позову відмовлено.

Суди визнали, що АМКУ зроблено обґрунтований висновок, що за наявності різниці в закупівельних цінах настільки схожі роздрібні ціни реалізації відповідачами бензину марки А-95 та дизельного пального на інформаційних табло стаціонарних АЗС та така синхронність у зміні траєкторій роздрібних цін не можуть бути пояснені об’єктивними ринковими причинами і єдиним поясненням такої цінової поведінки є узгоджена поведінка відповідачів у справі у вигляді вчинення схожих дій.

Як повідомляє Антимонопольний комітет України, на цей час накладені штрафи та пеню вже сплатили:

  • ТОВ «Альянс Холдинг» (Shell),
  • ПІІ «АМІК Україна»,
  • ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ»,
  • ТОВ «Параллель-М ЛТД».

А ТОВ «Золотий екватор» (WOG) та ПП «Окко нафтопродукт» оскаржують це рішення АМКУ.

 

Також читайте: Накладено арешт на корпоративні права вартістю 2,3 млрд грн та об’єкти нерухомості підприємства, пов’язаного з компаніями рф

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA