ВРП звернулася до прокуратури щодо втручання в діяльність судді - погрози їй фізичною розправою — PRAVO.UA ВРП звернулася до прокуратури щодо втручання в діяльність судді - погрози їй фізичною розправою — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП звернулася до прокуратури щодо втручання в діяльність судді - погрози їй фізичною розправою

ВРП звернулася до прокуратури щодо втручання в діяльність судді – погрози їй фізичною розправою

  • 20.01.2022 09:57

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Шестопалова Яна Володимирівна повідомила ВРП про втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя, тобто її діяльність.

Погроза фізичною розправою

У повідомленні суддя вказала, що їй зателефонувала невідома особа, повідомила, що є  представником обвинуваченого, та намагалась обговорити із суддею судовий розгляд. На це Яна Шестопалова відповіла, що вона не спілкується із представниками сторін у справах, які перебувають у її провадженні, та поклала слухавку. Після чого зазначена невідома особа зателефонувала судді знову, погрожуючи їй фізичною розправою, а саме облити кислотою та нанести фізичні ушкодження.

Суддя Яна Шестопалова також звернулася до Генерального прокурора та Бучанської окружної прокуратури Київської області з повідомленням про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 376, 377 КК України.

Проаналізувавши факти та обставини, встановлені під час перевірки відомостей, викладених у повідомленні судді, зміст повідомлення судді та доданих до нього матеріалів, ВРП вважає, що висловлені на адресу судді погрози фізичною розправою не узгоджуються з положеннями частини 6 статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обов’язку фізичних осіб поважати незалежність судді та не посягати на неї та є неприпустимими.

Для гарантії безпеки суддів мають бути вжиті всі належні заходи. До цих заходів належить захист судів і суддів, які можуть стати чи вже стали жертвами погроз або актів насильства (пункт 38 Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов’язки від 17 листопада 2010 року).

Гарантії захисту судді

Статтею 140 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судді, члени їхніх сімей та їхнє майно перебувають під особливим захистом держави. Служба судової охорони, органи правопорядку зобов’язані вживати необхідних заходів для забезпечення безпеки судді, членів його сім’ї, збереження їхнього майна, якщо від судді надійде відповідна заява.

Вчинені у зв’язку зі службовою діяльністю судді, зокрема, посягання на його життя і здоров’я, погроза вбивством, насильством чи пошкодженням майна судді, образа чи наклеп на нього мають наслідком відповідальність, установлену законом. Суддя має право на забезпечення засобами захисту, які йому надаються Службою судової охорони, утвореною відповідно до цього закону.

Кожен факт висловлення погрози судді має бути ретельно перевірений правоохоронними органами в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до статті 131 Конституції України, статті 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» ВРП вживає заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Служби судової охорони щодо невідкладного вжиття передбачених законом заходів із забезпечення особистої безпеки суддів та охорони приміщення Ірпінського міського суду Київської області та до Офісу Генерального прокурора щодо перевірки в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, обставин, зазначених у повідомленні судді Ірпінського міського суду Київської області Шестопалової Яни Володимирівни.

Читайте також: Реакція ВРП на втручання в діяльність судді.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA