прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП обстоює якнайшвидше врегулювання питання відновлення повноважень суддів-«п’ятирічок»

ВРП обстоює якнайшвидше врегулювання питання відновлення повноважень суддів-«п’ятирічок»

  • 03.06.2022 10:37

Вища рада правосуддя закликала підтримати законопроєкти, спрямовані на врегулювання питання відновлення повноважень суддів, які не здійснюють правосуддя у зв’язку зі спливом терміну, на який їх призначено (законопроєкти № 5889, № 4505).

Відповідне звернення скеровано:

  • голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку,
  • голові Комітету ВРУ з питань правової політики Андрію Костіну,
  • народному депутату Сергію Демченку.

У ВРП зазначають, що навіть формування на конкурсних засадах нового складу ВККС (що за теперішніх умов є проблематичним) не дасть змоги оперативно вирішити проблему призначення суддів, подолання кадрового голоду та надмірного навантаження на діючі суди.

З огляду на вказані обставини законодавці пропонують встановити, що до дня формування повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Вища рада правосуддя без рекомендації ВККСУ вирішує питання про внесення подання Президенту України про призначення суддів, у яких закінчилися п’ятирічні повноваження, на посаду судді безстроково.

У ВРП підтримують вказану ініціативу. На думку членів ВРП, такий підхід заслуговує на підтримку як виключний одноразовий захід. Він усуває дискримінацію у питанні суддівської кар’єри тих суддів, які у зв’язку з тривалою неповноважністю ВККС позбавлені можливості пройти кваліфікаційне оцінювання, та дасть змогу частково вирішити проблему гострої кадрової нестачі в судах.

Водночас у ВРП наголошують, що такий підхід не може поширюватися на суддів  щодо яких внесено подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя з подальшим кваліфікаційним оцінюванням.

 

Читайте також: ВРП ініціює зміни законодавства, спрямовані на подолання кадрового дефіциту в судовій системі

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA