прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП вимагає терміново затвердити механізм притягнення до відповідальності суддів-колаборантів

ВРП вимагає терміново затвердити механізм притягнення до відповідальності суддів-колаборантів

  • 15.09.2022 16:26

Вища рада правосуддя рішуче засуджує та вважає неприпустимими прояви державної зради та колабораційної діяльності серед суддів. Члени Ради наполягають на ухваленні законодавчих змін, які дадуть змогу, незважаючи на відсутність повного складу Ради, притягувати до відповідальності суддів, які порушили присягу.

“Через вимушену відсутність конституційного складу органу Вища рада правосуддя впродовж тривалого періоду позбавлена можливості виконувати свої повноваження, зокрема надавати згоду на затримання судді, утримання його під вартою. Неможливість адекватно реагувати на ганебні прояви колабораційної діяльності серед суддів шкодить авторитету судової влади та державі загалом”, — сказано в повідомленні ВРП.

Вища рада правосуддя вкотре закликає парламентарів невідкладно прийняти зміни до чинного законодавства та тимчасово (до формування повного складу Ради) надати діючим членам ВРП повноваження ухвалювати відповідні рішення щодо суддів-зрадників. Відповідно до статті 131 Конституції України виключно у Вищій раді правосуддя може бути ухвалено рішення про надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою, про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Після початку повномасштабного збройного вторгнення загарбників в Україну Вища рада правосуддя більш ніж п’ять разів зверталася до народних депутатів щодо необхідності передання цих особливо важливих у час війни повноважень ВРП діючим членам Ради. Однак, на жаль, наразі така позиція не  підтримана.

Потреба у створенні умов для екстреного реагування на випадки колабораційної діяльності та державної зради в судовій системі очевидна. Члени Вищої ради правосуддя представляють найвищий конституційний орган суддівського врядування, який зобов’язаний забезпечувати керованість та стабільність судової системи, та спроможні колегіально надати належну оцінку протиправній діяльності окремих суддів. Надання законодавцем членам Ради вказаних повноважень на визначений період — єдиний можливий спосіб притягнути до відповідальності колаборантів, оскільки вказані функції щодо суддів не виконує жоден правоохоронний орган.

Поділитися
Теги врп

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA