Вища рада правосуддя розцінила адвокатські запити як тиск на суддю. Реагуючи на втручання в правосуддя, ВРП вирішила подати скаргу на адвоката до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Рішення ухвалено за результатами розгляду повідомлення судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області О. Яковлєва, який стверджував про втручання адвоката Лариси Криворучко його діяльність під час здійснення правосуддя.
Згідно з повідомленням судді:
На переконання судді Яковлєва О.С., вказаний протокол є безпідставним, подія та склад правопорушення відсутні, а притягнення до адміністративної відповідальності є незаконним. Крім того, на його думку:
Також суддя підкреслив, що:
Тому, на думку судді:
складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо головуючого судді в кримінальному провадженні, в якому не прийнято остаточне рішення, призведе як мінімум до перешкоджання виконанню суддею службових обов’язків.
Надалі адвокатом дійсно було заявлено відвід, обґрунтований наявністю протоколу про адміністративне правопорушення.
Вища рада правосуддя, розглядаючи повідомлення про втручання, звернула увагу, що питання, які містяться у запиті адвоката, стосуються:
ВРП акцентувала, що надання запитуваної адвокатом інформації, зокрема щодо того:
може унеможливити забезпечення особистої безпеки Яковлєва О.С. як головуючого судді у конкретній справі.
На думку ВРП,
надсилання запитів з таким змістом не можна вважати методом захисту інтересів клієнта у справі.
Такий запит може бути розцінено як намагання адвоката вплинути на діяльність судді у не передбачений процесуальним законом спосіб.
ВРП також зазначила таке:
З огляду на це Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва щодо перевірки відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях адвоката.
Читайте також: У ВРП залишається 15 повноважних членів: що далі?
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…