прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП спростовує заяву громадських організацій щодо порушення порядку призначення суддів

ВРП спростовує заяву громадських організацій щодо порушення порядку призначення суддів

  • 29.11.2021 09:54

Громадські організації поширили через засоби масової інформації заяву до Президента України Володимира Зеленського не призначати суддів на посади через начебто порушення процедури їх призначення.

Пресцентр ВРП повідомляє, що Вища рада правосуддя, керуючись Законом України від 4 червня 2020 року № 679-ІХ, рекомендувала Президенту України призначити суддів, кандидатури яких були розглянуті колегією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і які визнані такими, що відповідають займаній посаді.

Закон № 679-ІХ надав ВРП повноваження приймати рішення про призначення суддів без рекомендації ВККСУ.

ВРП розглянула всі запропоновані кандидатури суддів у відкритих засіданнях з онлайн-трансляцією. Водночас жодна із громадських організацій не брала участі у засіданнях і не наводила додаткових мотивів, які викликали б обґрунтовані сумніви щодо відповідності кандидатів вимогам законодавства. ВРП також досліджувала висновки Громадської ради доброчесності і надавала їм оцінку.

Верховний Суд надав оцінку діяльності цих суддів та зобов’язав ВРП розглянути подання про їх призначення.

Інша група –  судді, призначені на п’ятирічний термін. Згідно з нормами  Закону № 679ІХ Вища рада правосуддя у разі проходження суддями кваліфікаційного оцінювання вносить подання Президенту без рекомендацій ВККСУ, яка не працює вже протягом двох років. Таким чином, ВРП рекомендувала призначити виключно тих суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання.

Кваліфікаційне оцінювання здійснюється з метою визначення здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді за визначеними законом критеріями (компетентність, професійна етика та доброчесність).

Українські суди потерпають від шаленого дефіциту суддів, що негативно впливає на доступ до правосуддя громадян, які звертаються для захисту своїх прав і свобод, – 137 тисяч громадян позбавлені доступу до правосуддя.

Закиди про непроходження суддями кваліфікаційного оцінювання спрямовані на введення в оману громадян і Президента, а також дискредитацію судової влади.

ВРП закликає утриматися від популістських закликів та звинувачень, які видаються щонайменше абсурдними, абсолютно непрофесійними і політично заангажованими.

 

Читайте також: Призначено суддів КСУ за квотою Президента

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA