600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП припинила відставку судді у зв’язку з набуттям громадянства іншої держави

ВРП припинила відставку судді у зв’язку з набуттям громадянства іншої держави

  • 23.03.2023 10:47

Вища рада правосуддя припинила відставку судді Тетяни Шиповалової у зв’язку з набуттям нею громадянства російської федерації. Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Таке рішення прийнято за результатом розгляду відповідного звернення управління Служби безпеки України в Херсонській області, у якому зазначено, що в рамках контррозвідувального захисту органів державної влади та місцевого самоврядування від розвідувальних спрямувань, інших протиправних посягань з боку іноземних спецслужб, насамперед російської федерації, закордонних урядових та недержавних організацій, отримано інформацію щодо порушення вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддею у відставці громадянкою України Шиповаловою Т.Д.

У процесі розслідування встановлено факт отримання Тетяною Шиповаловою громадянства російської федерації та паспорта громадянина рф, що є підставою для припинення її відставки (п. 3 ч. 1 ст. 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

З наданої СБУ інформації вбачається, що суддя Горностаївського районного суду Херсонської області Тетяна Шиповалова у відставці з метою призначення їй щомісячного довічного грошового утримання у 2018 році на підставі законодавства російської федерації зверталась до так званого залізничного районного суду міста Сімферополя з позовною заявою до незаконно утворених рф на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим органів влади про визнання незаконним рішення про відмову у призначенні їй щомісячного грошового утримання.

Пенсійний фонд України повідомив, що, за даними архівної електронної пенсійної справи, виплата щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці Тетяні Шиповаловій припинена у 2016 році у зв’язку з «вибуттям в інший район України по запиту». На сьогодні така виплата не проводиться.

Згідно із частиною 2 статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» припинення відставки судді є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання.

Поділитися
Теги врп

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA