Врегулювання небалансів: АМКУ надав НКРЕКП рекомендації щодо банківських гарантій. Вони можуть бути з будь-якого банку — PRAVO.UA Врегулювання небалансів: АМКУ надав НКРЕКП рекомендації щодо банківських гарантій. Вони можуть бути з будь-якого банку — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Врегулювання небалансів: АМКУ надав НКРЕКП рекомендації щодо банківських гарантій. Вони можуть бути з будь-якого банку

Врегулювання небалансів: АМКУ надав НКРЕКП рекомендації щодо банківських гарантій. Вони можуть бути з будь-якого банку

  • 08.12.2022 16:01

Антимонопольний комітет України на своєму засіданні 8 грудня надав Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) рекомендації, метою яких є встановлення  конкурентних відносин  під час надання банківських гарантій у сфері врегулювання небалансів електричної енергії. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

За період з 9 березня 2022 року до 30 червня 2022 року на ринку електричної енергії України збільшилась кількість випадків заборгованості учасників ринку перед ПрАТ НЕК «Укренерго», які використовують як фінансові гарантії банківські гарантії. Зі свого боку, деякі банки відмовили ПрАТ НЕК «Укренерго» у задоволені вимог зі сплати коштів за банківськими гарантіями.

У зв’язку з цим 9 серпня 2022 року  НКРЕКП прийняла постанову № 923, якою встановила, що під час воєнного стану фінансові зобов’язання учасників ринку за договорами про врегулювання небалансів електричної енергії повинні бути забезпечені шляхом грошових коштів та/або у вигляді банківських гарантій, оформлених фінансовими установами, що входять до переліку системно важливих банків, передбачених рішенням Національного банку України.

При цьому у 2022 році Національним банком України із 68 банків в Україні 14 були визнані системно важливими.

Тобто, відповідно до зазначеної постанови № 923 (якою було внесено зміни до постанови № 332), лише 14 банків мають право надавати банківські гарантії за договорами про врегулювання небалансів електричної енергії.

Зазначена норма обмежує можливості суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на ринку електричної енергії, у виборі банківської установи, яка надасть їм гарантію, а банки – у можливості провадити діяльність та отримувати прибуток у сфері фінансового забезпечення виконання зобов’язань таких суб’єктів господарювання шляхом надання банківських гарантій у сфері врегулювання небалансів електричної енергії.

Комітет, усвідомлюючи важливість в період воєнного стану запобігання накопиченню заборгованості учасниками на балансувальному ринку перед ПрАТ «НЕК «Укренерго», водночас наполягає на необхідності запровадження конкурентних відносин на ринку надання банківських послуг, а саме – послуг із надання банківських гарантій у сфері врегулювання небалансів електричної енергії.

У повідомленні зазначається, що АМКУ надав такі рекомендації НКРЕКП: узгодити положення постанови від 25 лютого 2022 року № 332 «Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану» (зі змінами) в частині вимог до фінансових зобов’язань учасників ринку за договорами про врегулювання небалансів електричної енергії з вимогами законодавства про захист економічної конкуренції. А саме:

має бути визначено шляхи фінансового забезпечення грошовими коштами в розмірі щонайменше 50%, водночас передбачено, що інша частина фінансового забезпечення покривається банківськими гарантіями, оформленими у будь-якій фінансовій установі.

Нагадаємо, що під час VII Business & Legal Energy Forum темі небалансів також було приділено достатньо уваги.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA