«Волонтерська діяльність: фінансові та правові аспекти» ON-LAW МАРАФОН ЮП та LHS (ВІДЕО) — PRAVO.UA «Волонтерська діяльність: фінансові та правові аспекти» ON-LAW МАРАФОН ЮП та LHS (ВІДЕО) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Волонтерська діяльність: фінансові та правові аспекти» ON-LAW МАРАФОН ЮП та LHS (ВІДЕО)

«Волонтерська діяльність: фінансові та правові аспекти» ON-LAW МАРАФОН ЮП та LHS (ВІДЕО)

  • 01.07.2022 15:49

Сьогодні відбувся марафон «Волонтерська діяльність: фінансові та правові аспекти» – спільний проєкт ЮП та LHS. Модератором став Рустам Колесник, шеф-редактор газети «Юридична практика».

Андрій Порайко, партнер EVERLEGAL, говорив про поєднання волонтерства і юридичної практики у довгостроковому вимірі. Вони створили благодійний фонд «Доброго вечора, ми з України!», до якого залучились і деякі інші юрфірми. Пан Порайко запевнив, що їх БФ відкритий до всіх нових учасників, також він озвучив ідею створення асоціації волонтерів-юристів. До речі, ця ідея виринала під час наступних доповідей.

Зараз головне завдання БФ «Доброго вечора, ми з України!» — логістична допомога та адресні заявки.

Щоби планувати майбутнє та співпрацю з міжнародними організаціями, потрібна асоціація юристів-волонтерів, зазначив пан Порайко, а згадавши весну цього року, він розповів, що компанія зосередилась на допомозі pro bono: EVERLEGAL  Help Desk в Україні та в співпраці з поляками консультують наш бізнес, який переїхав до ЄС, ще одним напрямом діяльності стало волонтерство. EVERLEGAL онлайн  – це оперативна юридична допомога, додатково до неї на телеграм-каналі компанії висвітлено близька 150 різних юридичних тем, а TikTok Андрія Порайка з  125 тисячами підписників став каналом фірми, де юристи розміщають відео за порадами.

Андрій Романчук, керуючий партнер MORIS, розповів про фінансову основу волонтерства — у кого та як залучати кошти. Так склалося, що напередодні широкомасштабного вторгнення росії партнери компанії створили бізнес-асоціацію в Івано-Франківську. Прозора структура стала важливою для міжнародних донатів.

Фінансова основа –  свій власний приклад, клієнти компанії, а також започаткована ініціатива, коли працівники підприємств стали переводити свій денний заробіток. Навіть якщо з 2-3 тис. працівників 65-70% пишуть відповідну заяву, то отримуємо 1.5-2 млн грн. Також зараз стало видно допомогу від діаспори.

Пан Романчук розповів, що вони намагалися залучити міжнародні гранти, але враховуючи, що допомога армії – це товари подвійного призначення, багато хто відмовляється.

Благодійний фонд «Дихай» починав працювати ще з ковідної кризи — Альона Онищенко, директор із маркетингу та розвитку Sayenko Kharenko, зауважила, що завдяки цьому у них вже були і репутація, і контакти, зокрема з лікарнями. Зараз БФ фокусується на допомозі цивільному населенню, дітям і особам похилого віку. Однозначно полегшує роботу те, що саме БФ не займається товарами подвійного призначення.

За словами пані Онищенко, коли гроші засновників закінчились, почали залучати кошти іноземних компаній. Більшість із них — це юрфірми.

Співробітникам юрфірми запропонували працювати у фонді, частина з них стала волонтерами, але з пожвавленням юридичного ринку багато юристів повернулось до юридичної роботи.

Також Альона Онищенко зазначила, що є і особисте волонтерство юристів чи партнерів компанії, коли вони допомагають військовим, купують товари подвійного призначення.

Під час марафону пані Альона дізналась про можливості  колег і зауважила, що консолідація зусиль була б корисною. Наприклад, медичні волонтери спілкуються в 2 чатах під егідою МОЗ.

Коли взяв слово Володимир Саєнко, партнер Sayenko Kharenko, він назвав свою роль у марафоні «поганим слідчим» і наголосив, що юридична практика і волонтерство не поєднуються, їх свідомо треба розділити задля успіху в обох напрямах.

Розвиваючи думку, пан Саєнко зазначив, що потрібно розрізняти інтереси партнерів, окремих юристів і бізнес-структури. Але обмінюватись інформацією точно потрібно.

Про неминуче об’єднання говорила і Анастасія Усова, партнерка Redcliffe Partners, але почала з власного досвіду волонтерства у Франції, де вона опинилась через війну. Окрім зібраних коштів і допомоги їжею та іншими речами, вони запустили чат-бот для миттєвого перекладу з французької для переселенців, розробили внутрішній маркет-плейс для перетворення донатів у натурі на гроші. В Київській області допомагали поширити інтернет “Cтарлінк” і збільшити його охоплення.

Пані Анастасія навела приклад Франції, де благодійники мають значні податкові знижки, але донатити повинні місцевим французьким організаціям. Саме через це нашим благодійним фондам краще співпрацювати не з населенням, а з фондами.

Головне правило під час звернення до них – це відповідність запиту терміну «гуманітарна допомога» та статутним цілям.

Анастасія Усова зауважила, що в Європі створювалось багато фондів на початку війни, а зараз частина фондів або об’єднуються, або скорочують види діяльності, наприклад, їх фонд зараз об’єднується з іншою організацією: «Це неминуче, війна — не спринт, а марафон».

Підсумовуючи зустріч, Рустам Колесник висловив сподівання, що юристи прийдуть до координаційної співпраці у волонтерському русі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA