Воєнний стан в Україні продовжено до Дня Незалежності — PRAVO.UA Воєнний стан в Україні продовжено до Дня Незалежності — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Воєнний стан в Україні продовжено до Дня Незалежності

Воєнний стан в Україні продовжено до Дня Незалежності

  • 22.05.2022 16:40

Верховна Рада України провела засідання у неділю, 22 травня. За рішенням парламенту, зокрема, воєнний стан в Україні продовжено.

Про хід та підсумки засідання розповів народний депутат України Павло Фролов.

Пленарне засідання Верховної Ради розпочалось із промов президента України Володимира Зеленського та президента Анджея Дуди. Він став першим очільником іноземної держави, хто очно виступив в Раді з початку широкомасштабної війни.

Президент України Володимир Зеленський запропонував закон про особливий статус поляків в Україні, дзеркальний повній підтримці українців у Польщі. Також Україна надала статус міста-рятівника польському місту Жешув, який став хабом військової допомоги Україні.

Своєю чергою Анджей Дуда виступив з ініціативою нової посиленої угоди про добросусідство між Польщею та Україною. Він відзначив мужність українців та зголосився посилити підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Також сьогодні депутати вперше з початку війни змушені були близько години перебувати в укритті через повітряну тривогу. тим не менше парламентарі ухвалили 13 законів у цілому. Також було ухвалено постанову і два законопроєкти підтримані за основу.

Продовження воєнного стану

Законами (проєкти 7389 та 7390) затвердили Укази Президента і продовжили воєнний стан та строк проведення загальної мобілізації в Україні на 90 діб. Вони триватимуть щонайменше до 23 серпня 2022 року. 24 серпня Україна відзначає День Незалежності.

Також Законом (проєкт 5876) звільнили від ПДВ постачання, виготовлення та розповсюдження україномовних аудіокнижок та їх електронних примірників.

Ізоляція росії

Законами за проєктами 0074, 0084, 0145, 0146, 0150 Україна вийшла з угод СНД:

  • про співпрацю в боротьбі з незаконною міграцією,
  • про спільний аграрний ринок,
  • про увічнення пам’яті про мужність народів у Великій Вітчизняній війні 1941-45 років, а також з угоди
  • про уникнення подвійного оподаткування із росією.

Крім того ратифікували два договори з Міжнародним банком реконструкції та розвитку про підвищення стійкості нашої енергосистеми та встановлення гібридних систем виробництва електроенергії на Укргідроенерго на 177 та 34 млн доларів США.

Також сьогодні парламентарі Законом (проєкт 7200) встановили, що під час воєнного стану представниками евакуйованих до цілодобових закладів дітей до їх повернення в Україну або до моменту возз’єднання із сім’ями є керівники або уповноважені працівники цих закладів або особи, призначені органом опіки та піклування за місцем розташування закладу, проте ці особи не матимуть повноважень щодо житлових, майнових прав, згоди на усиновлення та зміну громадянства дитини.

Законом (проєкт 7313) парламентарі обмежили обіг в Україні вироблених у рф чи білорусі лікарських засобів. Також запровадили стимули для відмови від поставок товарів з цих країн в усьому світі, надали органу реєстрації на період дії воєнного стану + 3 місяці право скасовувати реєстрацію відповідних ліків, а Уряду – право тимчасово зупиняти експорт лікарських засобів у разі їх дефіциту в Україні.

Тимчасові заходи

Законом (проєкт 7395) відтермінувати на 3 місяці (до 27 серпня) набрання чинності заборони розташовувати стаціонарні рекламні конструкції у межах:

  • території пам’яток (крім археології),
  • зон охорони історико-культурного заповідника,
  • історичних ареалів населених місць.

Рішення ухвалене через неможливість в умовах воєнного стану здійснити заміну застарілого парку конструкцій, зменшення розміру форматів, впорядкування конструкцій на фасад будівель, уніфікація типів конструкцій тощо.

Законом (проєкт 7361) збільшили строк повноважень тимчасового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Він триватиме увесь час воєнного стану + 6 місяців до обрання нового складу цього агентства.

Враховані пропозиції Президента

Врахували пропозиції Президента до Закону (проєкт 7214) про визнання росії державою-терористом, що вчиняє геноцид. Ним встановлена заборона використовувати латинські літери Z, V, офіційну символіку та емблеми збройних сил рф. Пропозиції стосувалися:

  • розширення кола випадків використання відповідної символіки з легітимною метою: в експозиціях музеїв, виставках, бібліотечних фондах, в науковій діяльності та підручниках, під час викладення або історичної реконструкції подій, а також в частині
  • запровадження заборони на утворення і діяльність громадських об’єднань, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави.

Акти, прийняті за основу

Законопроектом 7293, прийнятим за основу, запропонували врегулювати функціонування професійно-технічної освіти. Зокрема, дозволити:

  • здобувати її без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти,
  • спрямовувати освітні програми на здобуття як повних, так і часткових професійних кваліфікацій,
  • безоплатно впродовж життя здобувати профосвіту за іншими професіями через 3 роки після попередньої освіти за наявності страхового стажу від 2 років та вільних місць після зарахування здобувачів першої профосвіти,
  • скасувати прив’язку до реєстрації місця проживання особи до території відповідної терГромади;
  • ліквідовувати чи реорганізовувати комунальні (ех-державні) заклади профосвіти лише за погодженням з МОН та об’єднанням роботодавців.

Законопроектом 7337, прийнятим за основу, запропонували вдосконалити порядок виплати пенсій військовослужбовцям. Зокрема пропонується закріпити виплату пенсії не пізніше кінця місяця за який вона виплачується. Також йдеться про скасування Ощадбанка та дозволивши пенсіонеру самому вказувати місце фактичного проживання і місце виплати пенсії.

Крім того, Постановою 7073 взяли до відома Звіт ТСК по захисту прав дитини. Акт тепер спрямовано Президенту, Прем’єр-міністру, міністерствам Уповноваженим Президента та ВР з прав людини, правоохоронним органам для відповідного реагування та інформування ВР про вжиті заходи у місячний строк.

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA