Визнання вини та укладення угоди має поширюватися на всі види злочинів — Ярослав Зейкан — PRAVO.UA Визнання вини та укладення угоди має поширюватися на всі види злочинів — Ярослав Зейкан — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Відео » Визнання вини та укладення угоди має поширюватися на всі види злочинів — Ярослав Зейкан

Визнання вини та укладення угоди має поширюватися на всі види злочинів — Ярослав Зейкан

  • 20.05.2020 15:03
Рубрика Відео, Новини

У рамках курсу «Здійснення захисту в суді: розгляд та перегляд справи» Ярослав Зейкан, партнер EQUITY Law Firm, під час інтенсиву «Розгляд справи судом у першій інстанції» проаналізував тактику захисту щодо участі обвинуваченого у судовому засіданні. Перш ніж перейти безпосередньо до теми лекції, він звернув увагу на питання судової реформи, зазначивши, що перманентне реформування знищує правосуддя, оскільки здійснюється в такий спосіб, який не підвищує повагу до суду.

За словами пана Ярослава, чинний Кримінальний процесуальний кодекс України хоча і має певні недоліки, проте є значним кроком уперед для адвокатів, адже ним інквізиційний процес континентальної системи права хоча б частково замінено змагальним процесом англо-американської системи права.

Говорячи про елементи адвокатської техніки, Ярослав Павлович зазначив, що хоча кожна ситуація унікальна, адвокат розпочинає роботу з вивчення матеріалів справи та разом із клієнтом розробляє правову позицію. До інструментів адвоката лектор зарахував адвокатський запит, вимогу, клопотання, заяву, залучення експертів, визнання доказів недопустимими. Утім, адвокат може працювати і на випередження: шукати свідків захисту та проводити їх опитування, як передбачено частиною 8 статті 95 КПК України.

Правова позиція захисту може полягати у визнанні вини (повністю або частково) або у не визнанні вини. Ще однією позицією у справі є ситуація, коли клієнт відмовляється висловити своє ставлення до обвинувачення, що у деяких випадках може бути корисним.

За словами лектора, навіть у разі, коли клієнт адвоката визнає свою вину повністю, чинний КПК України передбачає таку форму захисту, як укладення відповідної угоди, що дозволяє пом’якшити долю клієнта. Часткове визнання провини дає змогу суду перекваліфікувати обвинувачення, пред’явлене прокуратурою.

Лектор вважає, що визнання вини та укладення угоди має поширюватися на всі види злочинів — навіть на тяжкі та особливо тяжкі. За його словами, відповідно до практики США, понад 90% кримінальних справ там закінчуються визнанням вини та угодою і лише 4–5% справ розглядаються судом присяжних.

Найважливішою частиною судової справи лектор вважає судовий розгляд, до якого адвокат має не лише готуватися сам, але й готувати клієнта і свідків, які будуть давати показання.

Він наголосив на важливості вступного слова адвоката, яке має викласти позицію захисту на противагу обвинуваченню. У вступному слові адвокат може дати оцінку обвинувальному акту, заявити про недопустимість доказів обвинувачення, висунути свою версію подій.

Центральною частиною судового розгляду, на думку лектора, є дослідження доказів. Посилаючись на статті 357–359 КПК України, він проаналізував алгоритм роботи адвоката з доказами і документами, в тому числі звуко- та відеозаписів.

Ярослав Зейкан підкреслив важливість допиту в судовому розгляді, поділився зі слухачами Legal High School його принципами та наголосив, що під час прямого допиту заборонено ставити навідні запитання, дозволені під час перехресного допиту.

Лектор зупинився на такому етапі судового розгляду, як промова адвоката, та дав поради стосовно її підготовки. При цьому Ярослав Павлович широко ілюстрував свої тези прикладами із власного багатющого адвокатського досвіду участі у резонансних судових процесах.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA