прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Військовий облік жінок - добровільна справа, проте не для всіх. Медична та фармацевтична спеціальності підлягають взяттю на облік

Військовий облік жінок – добровільна справа, проте не для всіх. Медична та фармацевтична спеціальності підлягають взяттю на облік

  • 07.10.2022 14:00

Верховна Рада зробила військовий облік жінок добровільним, проте не для всіх, медична та фармацевтична спеціальності підлягають взяттю на облік – про це йдеться в  законопроєкті № 6482, який прийнято в цілому на сьогоднішньому засіданні парламенту. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених у абзаці 1 цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням».

Але зауважується таке:

«Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних».

Нагадаємо, що прийняття цього Закону зумовлено попередніми мирними змінами до законодавства, відповідно до яких жінки, що мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Згідно з наказом Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних» вагітні жінки та/або з малолітніми дітьми теж беруться на військовий облік.

Таким чином, на військовий облік мали стати мільйони українських жінок.

У пояснювальній записці до проєкту зазначається:

«Взяття на військовий облік жінок на виконання наказу в 2022 році не є можливим з огляду, зокрема, на кадрове забезпечення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це спричинить накладання штрафів на жінок, що не змогли вчасно стати на військовий облік, та, відповідно, виникнення зайвого соціального напруження й формування негативного ставлення до військового обов’язку. Також у разі зміни професії жінці потрібно буде інформувати про це територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що призведе до додаткового навантаження на них».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA