прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Військовополонені, які вчиняли злочини на території України, мають бути засуджені — Валерія Коломієць

Військовополонені, які вчиняли злочини на території України, мають бути засуджені — Валерія Коломієць

  • 11.11.2022 12:02

3 листопада Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 5336 про внесення змін до Кримінального кодексу України.

Як зазначає заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, цим законопроєктом змінюється та розширюється поняття «катування».

Так, відповідно до нової редакції статті 127 Кримінального кодексу України катуванням є будь-яка умисна дія, спрямована на заподіяння особі сильного фізичного болю або морального страждання з метою змусити особу вчинити дію, що суперечить її волі, зокрема отримати інформації або зізнання.

Також доповнюється частина 5 статті 49 Кримінального кодексу та встановлюється, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності не застосовується в разі вчинення катування представником будь-якої держави, в тому числі іноземної.

«У разі вчинення катування звільнення від відбування покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку не застосовується. Цей строк не може обмежуватися 5 чи 10 роками, а він фактично стає злочином без строку давності», — зауважила Валерія Коломієць.

Наразі постраждалі від воєнних злочинів потребують додаткового захисту. Система безоплатної правової допомоги  активно співпрацює з державними органами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями для того, щоби поширювати інформацію стосовно того, що постраждалі від воєнних злочинів можуть отримати кваліфіковану юридичну допомогу, а саме — представництво під час досудового розслідування та в суді.

Насамперед ідеться про надання безоплатної допомоги коштом держави саме дітям, потерпілим від правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності, а також постраждалим від катування.

«Під час повномасштабного військового вторгнення ми розширили ці повноваження та включили в групу людей, які мають право на безоплатну правову допомогу в суді, потерпілих від кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканності, катування або жорстокого поводження під час воєнних дій чи збройного конфлікту. Окрім того, ми надаємо правову допомогу та юридичний супровід внутрішньо переміщеним особам, ветеранам війни, а також сімʼям загиблих захисників та жителям тимчасово окупованих територій», — уточнює заступниця міністра юстиції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA