600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » VIII Міжнародний податковий форум: голова ДПС Олексій Любченко поділився баченням майбутньої податкової політики

VIII Міжнародний податковий форум: голова ДПС Олексій Любченко поділився баченням майбутньої податкової політики

  • 12.05.2021 13:41

Під час VIII Міжнародного податкового форуму відбулося відкрите інтерв’ю з Олексієм Любченком, головою Державної податкової служби України (ДПС). Темою інтерв’ю стала трансформація податкової політики України, а ведучим – Ярослав Романчук, керуючий партнер Юридичної групи EUCON.

Насамперед пан Любченко зазначив, що виключно системною комунікацією з платниками податків із відповідним дотриманням їх прав має бути визначено вектор розвитку податкової політики України. Зокрема, минулого року було забезпечено право бюджетного відшкодування ПДВ, що сприяло відновленню довіри громадян у цьому напрямі. Окрім цього, було забезпечено своєчасне реагування на запити бізнес-спільноти, створено комунікаційну податкову платформу.

“Хоча для нашої команди минулий рік був дуже непростим, зупинятися ніхто не збирається. 9 напрямів було визначено мною і було затверджено програму управління змінами, на першому місці там кадрова політика. Наше завдання як центрального апарату – зробити формати відповідей на запити, адже є певні уніфіковані проблеми”, – зазначив голова ДПС.

Ярослав Романчук зазначив, що одним із джерел інформації, яким може користуватися бізнес, є індивідуальні податкові консультації: як джерело інформації вони можуть бути корисними, якщо буде створено Реєстр індивідуальних податкових консультацій.

Зі свого боку, Олексій Любченко підкреслив, що Реєстр є, але до нього є певні питання. Уся система електронного документообігу наразі напрацьовується, за допомогою міжнародних експертів створюється певний шаблон, матриця та “архітектура” проєкту – податково-аналітичної карти. Одним із блоків цієї карти і будуть індивідуальні податкові консультації та можливість користування ними для з’ясування тих чи інших питань, які виникають у бізнесу.

Олексій Любченко констатував, що за 2019 рік кількість осіб, які декларували іноземні доходи, становила 3,4 тис., за 2020 рік ця цифра була 4,5 тис., що свідчить про досить значний приріст. Ярослав Романчук підкреслив, що це проблема самих громадян, які не до кінця розуміють, що треба декларувати такі доходи.

Говорячи про плани відносно Common Reporting Standard (CRS), голова ДПС наголосив, що наразі відбувається остання експертиза від технічного офісу.

“З огляду на наші можливості найближчим часом ми очікуємо відповідного висновку”, –  прогнозує пан Любченко.

Пан Романчук висловив думку, що в рамках трансфертного ціноутворення дуже добре працює комунікація з податковими органами. Зважаючи на це, Ярослав Романчук поцікавився, чи не варто запровадити таку ж комунікацію з податковими органами і щодо інших податків. Він також підкреслив, що для того, щоб досягти суспільного балансу між сплатою податків, роботою бізнесу, необхідно встановити рівні “правила гри” для всіх, прозоре і стабільне законодавство та можливість захисту своїх прав у суді.

“Я із задоволенням конкурую на ринку в нормальному середовищі, але, на жаль, змушений констатувати, що нашими конкурентами є податковий міліціонер, податковий інспектор. Звісно, не всі, але такі випадки справді трапляються. Те, що для таких працівників має бути достойна заробітна плата, навіть не обговорюється, і це дійсно завдання держави. Зміна філософії – це те, що стосується всіх”, – зазначив Ярослав Романчук.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA