VII Форум із реструктуризації та банкрутства: реалії воєнного часу — PRAVO.UA VII Форум із реструктуризації та банкрутства: реалії воєнного часу — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Відео » VII Форум із реструктуризації та банкрутства: реалії воєнного часу

VII Форум із реструктуризації та банкрутства: реалії воєнного часу

  • 13.07.2022 12:51

Як інститут реструктуризації та банкрутства адаптувався до роботи в умовах воєнного стану, які законодавчі рішення можуть покращити його ефективність та які є особливості застосування процедур неплатоспроможності для бізнесу, що постраждав від збройної агресії рф, — ці та інші питання у фокусі уваги учасників VII Форуму з реструктуризації та банкрутства, який проходить сьогодні в онлайн-форматі.

Організатором заходу є газета «Юридична практика» за підтримки генерального партнера — EQUITY та експертного партнера — L.I. Group.

Про те, як відбувається перелаштування інституту банкрутства на воєнні рейки, дискутували:

  • Валерія Коломієць, заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції;
  • Олексій Мовчан, голова підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку;
  • Олександр Бондарчук, голова Національної асоціації арбітражних керуючих України;
  • Олена Коробкова, голова ради Незалежної асоціації банків України;
  • Андрій Джура, заступник директора департаменту – начальник управління правового забезпечення департаменту проблемних активів АТ «ПУМБ».

Модерував обговорення Олег Маліневський, партнер EQUITY.

«Я би хотів, щоб головною метою форуму стало обговорення того, яким чином галузь реструктуризації та банкрутства може допомогти бізнесу, який постраждав від збройної агресії росії», —зазначив Олег Маліневський, відкриваючи дискусію. Він, зокрема, акцентував на проблематиці права вимоги до рф щодо відшкодування шкоди, заподіяної війною.

Валерія Коломієць зосередилась на питаннях покращення застосування процедур банкрутства в умовах війни. Вона високо оцінила наявну нормативну базу та прокоментувала основні вектори цього покращення, зокрема на перехідний період. На продовження свого виступу Валерія Коломієць прокоментувала роль та завдання інституту банкрутства в процесі відновлення України, а також роботу, яка ведеться щодо напрацювання механізмів відшкодування заподіяної рф шкоди.

Олександр Бондарчук висловив думку, що у воєнний час зросте використання процедур санації, які є досить ефективними для вирішення задач, що стоять перед відповідальними кредиторами та боржниками.

Олексій Мовчан розповів про напрацювання щодо покращення законодавчого регулювання інституту банкрутства. Він, зокрема, прокоментував законопроєкт № 7442, який передбачає комплексне врегулювання проблемних моментів як на час війни, так і на післявоєнний період.

«Цей законопроєкт містить важливі зміни, які мають пришвидшити економічні процеси в державі, і це ключовий пойнт для відновлення», — зазначив Олексій Мовчан.

Коментуючи законодавчі ініціативи, Олександр Бондарчук висловив низку зауважень, підготовлених Національною асоціацією арбітражних керуючих України до законопроєкту № 7442, зокрема щодо обов’язку ліквідатора складати і затверджувати план проведення ліквідаційної процедури та надсилати його комітету кредиторів.

Олена Коробкова озвучила точку зору банківського сектору щодо законодавчого регулювання інституту банкрутства та пропонованих змін. Її критичні зауваження стосувалися, зокрема, виплати винагороди арбітражному керуючому за рахунок фонду, створеного кредиторами, а також надання можливості відкриття процедури банкрутства за заявою боржника без авансування роботи арбітражного керуючого.

Аналіз законодавчих ініціатив продовжив у своєму виступі Андрій Джура. Він звернув увагу, що законопроєкт № 7442 передбачає комплексне врегулювання проблем банкрутства — лише близько третини пропонованих новацій безпосередньо стосуються воєнного стану. Пан Джура, зокрема, проаналізував положення щодо збільшення повноважень арбітражного керуючого — вони в цілому позитивно оцінюються кредиторами, водночас містять певні додаткові ризики для боржників.

«Є норми, які відверто погіршують статус кредиторів», — акцентував Андрій Джура.

Він пояснив, що мова, зокрема, йде про пропозицію передати від зборів до комітету кредиторів повноваження обрання арбітражного керуючого, а також про надання суду можливості подовжувати строк для цілої низки дій (дискреція суду в цій частині має бути обмежена, вважає доповідач). Водночас до позитивних моментів законопроєкту № 7442 Андрій Джура відніс пропозицію зобов’язати ліквідатора складати  висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство, а також прирівняння продажу майна до звернення стягнення на предмет іпотеки.

Підбиваючи підсумки дискусії, Олег Маліневський зазначив, що всі законодавчі зміни можна розділити на три групи:

  • вдосконалення наявних «мирних» процедур банкрутства;
  • сприяння реалізації процедур банкрутства у воєнний час;
  • глобальні стратегічні зміни.

Саме остання група, на думку модератора, має стати предметом подальшої дискусії в пошуку балансу інтересів кредиторів та боржників.

 

Далі в програмі VII Форуму з реструктуризації та банкрутства:

  • Нюанси продажу майна боржників-банкрутів в «Прозорро. Продажі»
  • Банкрутство під час війни: законодавчі приписи vs реальність
  • Зловживання в процедурах банкрутства та особливості відповідальності під час дії воєнного стану
  • Проблемні питання притягнення до субсидіарної та солідарної відповідальності керівників/бенефіціарів позичальників-банкрутів
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA