Відзавтра набувають чинності вимоги до колекторів: що передбачив Нацбанк — PRAVO.UA Відзавтра набувають чинності вимоги до колекторів: що передбачив Нацбанк — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відзавтра набувають чинності вимоги до колекторів: що передбачив Нацбанк

Відзавтра набувають чинності вимоги до колекторів: що передбачив Нацбанк

  • 13.07.2021 10:50

Національний банк ухвалив низку нормативно-правових актів, які регулюватимуть роботу учасників колекторського ринку в Україні.

Зокрема, встановив кваліфікаційні вимоги, яким мають відповідати працівники колекторських компаній та особи, яких вони залучають на підставі цивільно-правових договорів. Крім цього, регулятор запровадив порядок застосування заходів впливу до учасників колекторського ринку.

Національний банк ухвалив Положення про кваліфікаційні вимоги до працівників колекторських компаній. Регулятор встановив вимоги до ділової репутації та професійної придатності таких осіб. Колекторські компанії будуть зобов’язані  перевіряти та контролювати, чи відповідають їх працівники визначеним вимогам.

Щоб забезпечити виконання нових вимог, зокрема й до етичної поведінки колекторських компаній під час врегулювання заборгованості, у Законі № 1349-IX було передбачено заходи впливу. Вони стимулюватимуть небанківські фінустанови та колекторські компанії дотримуватися прав споживачів під час стягнення боргів. Національний банк запровадив порядок їх застосування двома своїми документами.

Читайте також: Колекторським компаніям, які не зареєструються в реєстрі Нацбанку до 14 жовтня, заборонять діяльність

Національний банк у порядку, визначеному постановами, матиме право застосовувати такі заходи впливу за порушення прав споживачів:

  • письмове застереження з вимогою усунути порушення та/або вжити заходів для їх недопущення в майбутньому;
  • штраф для кредитодавця, нового кредитора або колекторської компанії;
  • тимчасову заборону колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості;
  • виключення відомостей про колекторську компанію з реєстру колекторських компаній;
  • тимчасову зупинку або відкликання (анулювання) ліцензії кредитодавця ‒ небанківської фінустанови, нового кредитора ‒ небанківської фінустанови.

Зазначені підходи передбачено постановою правління Національного банку № 74 від 9 липня 2021 року “Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг” та постановою правління Національного банку № 78 від 9 липня 2021 року “Про затвердження Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення колекторськими компаніями законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг”.

Усі документи набирають чинності з 14 липня 2021 року.

Національний банк також унормував зміст рішень щодо заходів впливу, перебачив колегіальне прийняття рішень правлінням або комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA