600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відсьогодні в Україні запроваджено “жовту” зону карантину: що дозволено без COVID-сертифікатів

Відсьогодні в Україні запроваджено “жовту” зону карантину: що дозволено без COVID-сертифікатів

 • 23.09.2021 10:57

Цьогоріч “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, який встановлено на всій території України відсьогодні, передбачає низку нових правил. Зокрема, вводяться “жовті” та “зелені” COVID-сертифікати, які дадуть змогу не дотримуватись певних протиепідемічних обмежень.

За наявності в усіх учасників та організаторів заходу / відвідувачів / персоналу документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього COVID-сертифіката України або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (“жовті” сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (“зелені” сертифікати), негативний результат ПЛР-тесту або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджено за допомогою “Дії”, буде дозволено:

 • проведення масових заходів;
 • відвідування закладів освіти (якщо не менш ніж 80% працівників мають COVID-сертифікат);
 • приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури;
 • розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування;
 • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;
 • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення;
 • не проходити самоізоляцію під час перетину кордону.

Нові правила в’їзду в Україну з 20 вересня: що передбачено для іноземців та громадян

Учора на засіданні Кабінет Міністрів вирішив дозволити працювати дитячим садочкам та початковим школам за будь-якого рівня епіднебезпеки. Крім того, МОЗ має затвердити чіткий перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції.

До нього включать:

 • працівників закладів освіти,
 • працівників центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів,
 • працівників місцевих державних адміністрацій.

Читайте також: ЄСПЛ: недопуск не щеплених дітей у дошкільні заклади не є порушенням, оскільки такий наслідок має захисний характер

Згідно з новими змінами до постанови № 1236 бізнес може обрати свій режим роботи:

 1. Працювати без додаткових обмежень, але для цього 80% персоналу та всі відвідувачі повинні мати «жовтий» ковід-сертифікат, що засвідчує отримання однієї дози вакцини, негативний ПЛР-тест або довідку про одужання. Бізнес має самостійно перевіряти наявність цих документів.
 2. Працювати з усіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони й не перевіряти відповідні документи про вакцинацію.

Що дозволено у “жовтій” зоні без вакцинації:

Якщо ж заклади або організатори вирішують працювати для всіх відвідувачів – як вакцинованих, так і не вакцинованих – вони змушені дотримуватись таких обмежень:

 • проведення масових заходів (у тому числі в розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування) дозволено лише за участю не більш ніж однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів не більш ніж на дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) у кожному окремому залі (крім низки офіційних заходів);
 • приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури можливе лише з наповненістю кінозалів або залів не більш ніж на дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому кінозалі або залі;
 • у закладах громадського харчування відвідувачів мають розміщувати на відстані не менш ніж 1,5 метри за сусідніми столиками та не  більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років) за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв);
 • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) без глядачів;
 • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які обмежать кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів – не більш ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп.

Джерело: Урядовий портал

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA