Відшкодованя судових витрат: чи потрібно здійснювати коригування фінрезультату? — PRAVO.UA Відшкодованя судових витрат: чи потрібно здійснювати коригування фінрезультату? — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відшкодованя судових витрат: чи потрібно здійснювати коригування фінрезультату?

Відшкодованя судових витрат: чи потрібно здійснювати коригування фінрезультату?

  • 09.12.2021 13:03

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує стосовно відшкодування судових витрат, що відповідно до абз. 1 підп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України:

  • об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження в Україні та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Види судових витрат за господарськими спорами визначено ч. 1 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, а за адміністративними – ч. 1 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних із розглядом справи.

Положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму відшкодованих судових витрат.

Такі операції відображаються під час формування фінансового результату до оподаткування та, відповідно, об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Водночас зазначаємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що:

  • забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку,
  • затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку,
  • затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі,
  • затверджує інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Читайте також: Велика Палата відступила від висновків щодо оскарження розміру судових витрат.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA