Здійснення правосуддя має бути безперервним — Оксана Блажівська вказала на механізми забезпечення здійснення правосуддя за відсутності електропостачання — PRAVO.UA Здійснення правосуддя має бути безперервним — Оксана Блажівська вказала на механізми забезпечення здійснення правосуддя за відсутності електропостачання — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Здійснення правосуддя має бути безперервним — Оксана Блажівська вказала на механізми забезпечення здійснення правосуддя за відсутності електропостачання

Здійснення правосуддя має бути безперервним — Оксана Блажівська вказала на механізми забезпечення здійснення правосуддя за відсутності електропостачання

  • 28.10.2022 16:27
Фото: https://hcj.gov.ua/

Суди інформують Вищу раду правосуддя про неможливість здійснювати авторозподіл справ, проводити та фіксувати судові засідання, вносити рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень у зв’язку з перебоями в електропостачанні.

На це член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська звернула увагу на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

За словами пані Блажівської, колективи деяких судів України самостійно забезпечують себе альтернативними засобами живлення задля безперебійної роботи суду.

На переконання Оксани Блажівської необхідно комплексно вирішувати цю проблему:

  • шукати шляхи та можливості забезпечення судів альтернативними джерелами електроенергії не тільки за рахунок внутрішньодержавних коштів, а із залученням міжнародної допомоги;
  • внести зміни до процесуальних кодексів, врахувавши рекомендації та пропозиції, Європейської комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ) щодо перегляду строків розгляду справ, фіксації процесу технічними засобами, можливості проведення засідань поза межами суду.

«На час надзвичайної ситуації, зумовленої військовою агресією, потрібні оптимальні алгоритми, які можна буде у виключних випадках тимчасово застосовувати для здійсненні правосуддя», — підкреслила Оксана Блажівська.

Також вона зауважила, що ВРП спільно з парламентарями та ДСА України готова долучитись до розробки механізмів реагування на критичні ситуації.

«Має бути розроблена така модель змін у законодавство, яка максимально врахує всі ризики, що можуть призвести до таких негативних наслідків, як відтермінування, зупинення та неможливість реалізації принципу доступу до правосуддя», — наголосила пані Блажівська.

Поділитися
Теги врп

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA