прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Здійснення правосуддя має бути безперервним — Оксана Блажівська вказала на механізми забезпечення здійснення правосуддя за відсутності електропостачання

Здійснення правосуддя має бути безперервним — Оксана Блажівська вказала на механізми забезпечення здійснення правосуддя за відсутності електропостачання

  • 28.10.2022 16:27
Фото: https://hcj.gov.ua/

Суди інформують Вищу раду правосуддя про неможливість здійснювати авторозподіл справ, проводити та фіксувати судові засідання, вносити рішення до Єдиного державного реєстру судових рішень у зв’язку з перебоями в електропостачанні.

На це член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська звернула увагу на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

За словами пані Блажівської, колективи деяких судів України самостійно забезпечують себе альтернативними засобами живлення задля безперебійної роботи суду.

На переконання Оксани Блажівської необхідно комплексно вирішувати цю проблему:

  • шукати шляхи та можливості забезпечення судів альтернативними джерелами електроенергії не тільки за рахунок внутрішньодержавних коштів, а із залученням міжнародної допомоги;
  • внести зміни до процесуальних кодексів, врахувавши рекомендації та пропозиції, Європейської комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ) щодо перегляду строків розгляду справ, фіксації процесу технічними засобами, можливості проведення засідань поза межами суду.

«На час надзвичайної ситуації, зумовленої військовою агресією, потрібні оптимальні алгоритми, які можна буде у виключних випадках тимчасово застосовувати для здійсненні правосуддя», — підкреслила Оксана Блажівська.

Також вона зауважила, що ВРП спільно з парламентарями та ДСА України готова долучитись до розробки механізмів реагування на критичні ситуації.

«Має бути розроблена така модель змін у законодавство, яка максимально врахує всі ризики, що можуть призвести до таких негативних наслідків, як відтермінування, зупинення та неможливість реалізації принципу доступу до правосуддя», — наголосила пані Блажівська.

Поділитися
Теги врп

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA