Відмова від вакцинації – чи порушує працівник трудове законодавство? — PRAVO.UA Відмова від вакцинації – чи порушує працівник трудове законодавство? — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відмова від вакцинації – чи порушує працівник трудове законодавство?

Відмова від вакцинації – чи порушує працівник трудове законодавство?

  • 29.09.2021 15:30

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув проєкт наказу МОЗ “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням”.

Загальновідомо,  що наразі в Україні запроваджено обмеження на проведення уроків безпосередньо в приміщеннях шкіл для школярів 5–11-х класів, якщо загальна кількість вакцинованих педагогічних працівників становить менш ніж 80 відсотків від штату.

У цілому висновок такий: проект суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19, викликаної вірусом SARS-CoV-2, є неправомірним.

Вердикт експертів спирається виключно на положення міжнародного та національного законодавства, а саме на Резолюцію 2361 (2021) Парламентської асамблеї Ради Європи; Кодекс законів про працю України; Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Пунктом 3 Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою.

Ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також треба забезпечити, щоб ніхто не зазнавав дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Згідно зі ст. 147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один із таких заходів стягнення:

  1. догана,
  2. звільнення.

Водночас п. 24 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій зазначено, що порушення трудової дисципліни – це невиконання чи неналежне виконання працівником покладених на нього трудових обов’язків.

Крім цього, Дорожньою картою з впровадження вакцинації від гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021—2022 роках, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 24 грудня 2020 р. № 3018, встановлено, що вакцинація від коронавірусної хвороби СОVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення та професійних груп.

Відповідно, відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA