600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відбулася міжнародна конференція з питань кримінальної юстиції «Пробація — новий імпульс реформи»

Відбулася міжнародна конференція з питань кримінальної юстиції «Пробація — новий імпульс реформи»

  • 17.02.2023 11:36
Фото: https://minjust.gov.ua/

У Києві відбулася міжнародна конференція з питань кримінальної юстиції «Пробація — новий імпульс реформи», присвячена восьмій річниці з дня прийняття Закону України «Про пробацію». Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Конференція проводилась за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice».

Керівництво Мін’юсту, європейські та національні експерти, правники, представники організацій громадського суспільства, волонтери висловили свою позицію щодо можливих шляхів створення безпечного суспільства, яке прагне жити без правопорушень. Крім того, обговорили актуальні питання розвитку системи кримінально-правових санкцій і заходів, пов’язаних із застосуванням альтернативних ув’язненню видів покарань.

«На сьогодні вже зроблено багато в питаннях цифровізації системи пробації, що дало змогу ефективно працювати в нових реаліях війни та не втратити базу даних документів на окупованих територіях. Водночас ще є над чим працювати, особливо з причинами вчинення злочинів, щоб люди в нашому суспільстві реально змінювались. Тож наше завдання на наступні кілька років – це перевести нашу систему пробації на науковий підхід, адже він важливий в оцінюванні інструментів, які ми використовуємо у роботі з правопорушниками», — зазначив під час вступного виступу міністр юстиції України Денис Малюська.

Пробація є альтернативою саме короткострокового позбавлення волі та на практиці довела свою ефективність. Пробація вже сьогодні має своє законодавство, яке  вдосконалюється та розширюється, сучасну ІТ-систему, прогресивні робочі інструменти, серед яких оцінка ризиків, корекційні програми, а також професійну команду. На практиці 90% рекомендацій системи пробації застосовується в судових рішеннях.

«Напрями пробації на наступні кілька років — це вдосконалення ІТ-напряму, відновлення інфраструктури, збільшення кількості модельних офісів по Україні, вдосконалення та розвиток пробаційних інструментів, а також сучасна та гнучка система підвищення кваліфікації персоналу та комунікація зі світом — українське суспільство має дізнатися більше про переваги пробації над класичним покаранням у вигляді позбавлення волі», — наголосила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA