Верховний Суд визнав правомірним рішення АМКУ щодо ТОВ «Агелес» у справі SAP — PRAVO.UA Верховний Суд визнав правомірним рішення АМКУ щодо ТОВ «Агелес» у справі SAP — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд визнав правомірним рішення АМКУ щодо ТОВ «Агелес» у справі SAP

Верховний Суд визнав правомірним рішення АМКУ щодо ТОВ «Агелес» у справі SAP

  • 09.06.2023 13:31
https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/kas_adm

7 червня 2023 року Верховний Суд визнав правомірність рішення Антимонопольного комітету України № 661-р щодо ТОВ «Агелес». Згаданим рішенням товариство було притягнуто до відповідальності за дії щодо спотворення результатів торгів на закупівлю програмного забезпечення SAP на загальну суму майже 500 млн грн. Про це повідомляє офіційний вебпортал АМКУ.

 

Суть справи

Завдяки співпраці з НАБУ було встановлено, що сім компаній, серед яких було і ТОВ «Агелес», впродовж 2016-2019 років вчиняли змови під час закупівель, що оголошувалися такими державними установами України, як АТ «КБ «ПриватБанк», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргазвидобування», філія ГІОЦ ПАТ «Укрзалізниця», Національний банк України, Банкнотно-монетний двір НБУ й ДП «Поліграфічний комбінат «Україна».

15 грудня 2021 року АМКУ визнав низку компаній, зокрема ТОВ «Агелес», порушниками законодавства про захист економічної конкуренції. За змову на торгах ТОВ «Агелес» було оштрафоване на 5 632 114 грн.

14 березня 2023 Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Агелес». А 7 червня 2023 року Верховний Суд не задовольнив скаргу товариства на постанову Північного апеляційного господарського суду.

30 травня 2023 року Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Бріг-Рітейл» на рішення господарського суду міста Києва. Вимогу щодо визнання частково недійсним та скасування рішення АМКУ від 15.12.2021 № 661-р. було залишено без задоволення. За участь у змові із закупівлі програмного забезпечення SAP, зокрема, ТОВ «Бріг-Рітейл» було оштрафовано АМКУ на 3 259 273 грн.

В АМКУ зазначили, що згідно із Законом України «Про публічні закупівлі» підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA