Верховний суд Великобританії підтримав позицію України в справі щодо так званого боргу Януковича: буде судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні — PRAVO.UA Верховний суд Великобританії підтримав позицію України в справі щодо так званого боргу Януковича: буде судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний суд Великобританії підтримав позицію України в справі щодо так званого боргу Януковича: буде судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні

Верховний суд Великобританії підтримав позицію України в справі щодо так званого боргу Януковича: буде судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні

  • 15.03.2023 14:55

Верховний суд Великобританії підтримав позицію України в справі щодо так званого боргу Януковича у вигляді єврооблігацій на суму 3 млрд доларів США, буде судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні – про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зазначається, що росія, діючи через свою довірену особу, намагалась переконати англійський суд ухвалити рішення на користь росії, застосувавши скорочену процедуру і таким чином уникаючи детального дослідження англійським судом своїх дій. Але зрештою Верховний Суд відхилив прохання росії та справедливо визнав те, що аргументи лінії захисту України щодо примусу є спроможними та мають бути належним чином вивчені із дослідженням всіх доказів.

Мінфін наводить слова судді пана Блера з рішення суду першої інстанції: позиція захисту України щодо примусу «є однозначно сильною», і «погрози росії застосувати силу у 2013 році слід розглядати у контексті реального застосування сили у 2014 році».

Верховний суд своїм рішенням визначив, що сильна позиція захисту має бути досліджена за повною процедурою судового розгляду.

Верховний суд на цьому етапі не здійснював розгляду фактів незаконної війни росії проти України, оскільки апеляційний розгляд «відбувався до повномасштабного вторгнення росії до України у лютому 2022 року», але Лорд Карнват, суддя Верховного суду, зазначив, що подальшу поведінку росії неможливо ігнорувати.

Тепер на росію лягає тягар доведення суду, що погрози в сторону України не вплинули на рішення України випустити єврооблігації, що в подальшому були використані росією як один із інструментів зброї проти України.

Верховний суд зазначив, що Україна досягне успіху у цій справі, якщо не буде доведено зворотного, що тиск росії не відіграв жодної ролі в рішенні України про випуск єврооблігацій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA