Верховний Суд проаналізував новий Закон України «Про акціонерні товариства» — PRAVO.UA Верховний Суд проаналізував новий Закон України «Про акціонерні товариства» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд проаналізував новий Закон України «Про акціонерні товариства»

Верховний Суд проаналізував новий Закон України «Про акціонерні товариства»

  • 12.08.2022 14:13

Управління забезпечення роботи секретаря та суддів судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду підготувало довідку за результатами аналізу Закону України «Про акціонерні товариства» (законопроєкт № 2493), прийнятого Верховною Радою України й переданого на підпис Президентові України.

27 липня 2022 року Верховна Рада України ухвалила новий Закон № 2493 «Про акціонерні товариства». Цей законопроєкт перебував на розгляді парламенту з листопада 2019 року. До другого читання до нього внесли понад 900 поправок. 1 серпня 2022 року вказаний закон передано на підпис Президентові України. Цей закон, за винятком низки норм, набуває чинності з 1 січня 2023 року. Він замінить Закон України «Про акціонерні товариства» від 2008 року.

Згідно з пояснювальною запискою основна мета законопроєкту – підвищення рівня корпоративного управління в господарських товариствах з огляду на європейські практики та стандарти. Це сприятиме захисту прав інвесторів і розширенню можливостей для залучення капіталу.

Окрім цього, відповідні зміни вносяться до ЦК України, ГК України, ГПК України, КПК України, законів України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про кооперацію», «Про цінні папери та фондовий ринок», «Про депозитарну систему в Україні», «Про банки і банківську діяльність», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про кредитні спілки», «Про холдингові компанії в Україні» та інших законодавчих актів України.

Довідка ВС за результатами аналізу Закону України «Про акціонерні товариства» доступна за посиланням: https://supreme.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/supreme/sud_pract/Dovidka_Zakon.pdf

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA