прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд повернув на повторний розгляд справи про зловживання монопольним становищем «Зеонбудом» та «ДТЕК Західенерго»

Верховний Суд повернув на повторний розгляд справи про зловживання монопольним становищем «Зеонбудом» та «ДТЕК Західенерго»

  • 09.09.2022 11:29
Верховний Суд 6 вересня 2022 року вирішив повернути дві справи: про зловживання монопольним становищем ТОВ «Зеонбуд» та про зловживання монопольним становищем АТ «ДТЕК Західенерго» на Бурштинському енергоострові – на повторний розгляд. Про це повідомляє пресслужба Антимонопольного комітету України.

Верховний Суд дійшов висновку, що рішення судів попередніх інстанцій про скасування рішень Комітету щодо цих компаній є необґрунтованими.  Відтак суди під час нового розгляду справ повинні будуть повторно надати оцінку всім обставинам, встановленим Комітетом, та заново оцінити доводи АМКУ про наявність правопорушень у діях компаній.

Нагадаємо, 14 грудня 2020 АМКУ оштрафував на 25 млн 725 тис 533 грн ТОВ «Зеонбуд» за зловживання монопольним становищем під час надання послуг з трансляції телепрограм загальнонаціональних каналів у цифровому форматі DVB-T2. Товариство також зобов’язали припинити порушення.

ТОВ «Зеонбуд» оскаржило рішення АМКУ у суді. За результатом розгляду позовної заяви суди першої та апеляційної інстанції скасували рішення Комітету. Водночас Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Комітету у цій справі та скасував рішення, прийняті попередніми судовими інстанціями на користь ТОВ «Зеонбуд». Після цього рішення Верховного Суду 6 вересня 2022 року ТОВ «Зеонбуд» сплатило штраф у повному обсязі.

Також 15 грудня 2020 АМКУ оштрафував групу ДТЕК у складі двох суб’єктів господарювання на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем на Бурштинському енергоострові.

АТ «ДТЕК Західенерго» не сплатило штраф та оскаржило рішення Комітету у судовому порядку. Господарський суд міста Києва та Північний апеляційний господарський суд визнали недійсним рішення Комітету «на підставі недоведеності правопорушення в діях АТ «ДТЕК Західенерго».

У відповідь Комітет звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду. Її було частково задоволено, а рішення попередніх судів скасовано. «Справу Бурштинського енергоострова» передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA