600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд підтвердив протиправність спецмита на білоруські автомобілі

Верховний Суд підтвердив протиправність спецмита на білоруські автомобілі

  • 04.11.2021 17:27

Верховний Суд підтримав призупинення застосування 35% спецмита на білоруські автомобілі. Антидемпінгову надбавку до постачання габаритних автомобілів із Білорусі було встановлено за рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі № 486/2021/4411-03.

Відповідне рішення Верховний Суд ухвалив 1 листопада 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», яка представляє інтереси дистриб’ютора вантажних автомобілів МАЗ на території України – Торговий дім «МАЗ-Україна».

Введення спецмита

Раніше, 16 квітня 2021 року, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі застосувала спеціальне мито на рівні 35% до імпорту в Україну автобусів, тролейбусів, вантажних автомобілів, самоскидів, автомобілів спеціального призначення походженням із Республіки Білорусь. Рішення МКМТ № 486/2021/4411-03 «Про встановлення фактів дискримінаційних та недружніх дій з боку Республіки Білорусь щодо законних прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України – підприємств автомобілебудування та застосування адекватних заходів у відповідь» набуло чинності 22 квітня.

Торговий дім «МАЗ-Україна» оскаржив рішення МКМТ у суді. На забезпечення позову 6 травня 2021 року Окружний адміністративний суд м. Києва призупинив дію рішення МКМТ. Ухвала суду першої інстанції 5 липня 2021 року була залишена в силі Шостим апеляційним адміністративним судом.

Позиція ВС

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, розглядаючи питання щодо правомірності заходів забезпечення позову, погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що, ймовірно, спецмита застосовано МКМТ з порушенням зобов’язань України за Договором про зону вільної торгівлі та з порушенням вимог Митного кодексу України.

У рішенні Верховного Суду у справі № 640/11995/21 зазначається, що «суди попередніх інстанцій установили наявність достатніх вагомих підстав для сумніву у правомірності оскаржуваного рішення № 486/2021/4411-03 […], що вказує на наявність очевидних ознак протиправності оскаржуваного рішення».

«Спірне рішення спровокувало заходи у відповідь білоруської сторони, яка побачила в цьому системність дій, спрямованих на порушення умов вільної торгівлі, – зазначає партнер, керівник практики міжнародної торгівлі «Ілляшев та Партнери» Олена Омельченко. – У результаті під обмеження Білорусі потрапили українські товари, вироблені 10 галузями, вартістю понад 100 млн дол. США на рік. Ми сподіваємось, що це судове рішення підштовхне Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі розблокувати торговельний конфлікт та забезпечити доступ до зовнішнього ринку українським експортерам».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA