прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд підтримав прокуратуру і повернув земельну ділянку з археологічною пам'яткою державі

Верховний Суд підтримав прокуратуру і повернув земельну ділянку з археологічною пам’яткою державі

  • 31.10.2022 14:17

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Рівненської обласної прокуратури на постанову Рівненського апеляційного суду та зобов’язав повернути у державну власність земельну ділянку площею 0,3 га, на якій розташовано об’єкт культурної спадщини національного значення – пам’ятку археології Городище і селище літописного міста Дорогобужа IX-XIII століття. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Прокуратура встановила, що на території Горбаківської сільської ради одному з місцевих жителів для індивідуального садівництва передано у власність 0,3 га землі.

Проте ця ділянка розташована в межах об’єкта культурної спадщини національного значення та включена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А отже, згідно з нормами земельного законодавства не може передаватися в приватну власність.

Суд першої інстанції позовну заяву прокуратури задовільнив, а апеляційний – став на бік нового власника земельної ділянки. Верховний Суд підтримав прокурора та постановив:

земельна ділянка, розташована в межах пам’ятки археології національного значення, не може перебувати в приватній власності громадян, а отже, підлягає поверненню в державну власність в особі Рівненської обласної державної адміністрації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA