Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду залишив без змін постанову Північного апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду міста Києва, якими було відмовлено у задоволені позовів Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (попередня назва — Міністерство інфраструктури України) та Регіонального відділення фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення АМКУ.
Під час розслідування відповідної справи АМКУ було встановлено, що Мінінфраструктури, визначаючи розмір орендної плати для стивідора, який працює в одному з портів України, не керувалося необхідною Методикою розрахунку орендної плати за державне майно та пропорціями її розподілу. Тому для цього стивідора було встановлено більш ніж у 3,5 раза вищу плату, ніж для його конкурентів у цьому самому порту.
Тож 27 травня 2021 АМКУ визнав, що встановлення Мінінфраструктури та регіональним відділенням ФДМУ економічно необґрунтованого розміру орендної плати за нерухоме майно для стивідора є порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції». Мова йде про антиконкурентні дії органу влади, що створюють несприятливі умови діяльності порівняно з конкурентами та про укладення угод, що призводять до обмеження конкуренції. Відповідачів було зобов’язано припинити порушення.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…