Верховний Суд опублікував огляд судової практики щодо оподаткування та публічної фінансової політики — PRAVO.UA Верховний Суд опублікував огляд судової практики щодо оподаткування та публічної фінансової політики — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд опублікував огляд судової практики щодо оподаткування та публічної фінансової політики

Верховний Суд опублікував огляд судової практики щодо оподаткування та публічної фінансової політики

  • 24.12.2021 12:06

Верховний Суд опублікував огляд судової практики щодо оподаткування та публічної фінансової політики.

Це консолідоване видання висновків, зроблених Великою Палатою ВС, об’єднаною палатою Касаційного адміністративного суду у складі ВС та судовою палатою з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів КАС ВС, за весь період функціонування Верховного Суду.

Аналітичний матеріал висвітлює актуальну судову практику щодо:

  • міжнародного оподаткування;
  • реалізації компетенції контролювального органу;
  • порядку оподаткування доходу;
  • порядку оскарження актів і рішень податкового органу;
  • реалізації публічної фінансової політики про державний борг, митну справу, грошовий обіг і розрахунки;
  • фінансової відповідальності;
  • процесуальних питань тощо.

Нижче наведено приклади кількох цікавих постанов:

1. Про обов’язок сплатити податкове зобов’язання

У разі несвоєчасного перерахування або перерахування не в повному обсязі суми податкового зобов’язання з вини банку платника такий платник не звільняється від обов’язку сплатити в повному обсязі податкове зобов’язання. Детальніше з текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 1 липня 2020 року у справі № 804/4602/16 можна ознайомитися за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/Review/90228193.

2. Про скасування рішення щодо застосування штрафних санкцій і пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, є підставою для зупинення застосування заходів впливу та стягнень до таких платників.

3. Про оподаткування доходу від продажу нерухомого майна та сплату податку на додану вартість

У разі отримання доходу від продажу нерухомого майна, тобто з іншого джерела, ніж передбачено підпунктом 7.11.2 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (чинного станом на 29 квітня 2011 року), такий дохід підлягає оподаткуванню податком на прибуток на загальних підставах. Установа, яка не є платником податку на додану вартість, зобов’язана зареєструватися платником податку на додану вартість у випадку здійснення операцій з постачання товарів/послуг протягом останніх 12 місяців, сума яких сукупно перевищує 300 000 грн.

4. Про оскарження рішення органу місцевого самоврядування щодо встановлення ставок місцевих податків і зборів

Законодавство безпосередньо пов’язує набрання чинності актом нормативноправового характеру органу місцевого самоврядування з моментом його офіційного оприлюднення. Оприлюднення на офіційному вебсайті міської ради такого акта про затвердження, зокрема, ставок місцевих податків і зборів вважається офіційним оприлюдненням та пов’язується з моментом набрання ним чинності з урахуванням публічного інтересу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, покращення інвестиційного клімату в Україні для забезпечення ефективної реалізації поточних завдань і функцій держави. Таким чином, відсутнє втручання держави в майнові права, воно є законним і пропорційним указаній легітимній меті.

5. Про застосування податкової застави

Податковий орган має право застосовувати податкову заставу з огляду на несплату в установлений строк самостійно визначеної суми грошового зобов’язання та, відповідно, утворення податкової заборгованості.

Читайте також: Огляд правових позицій ВС щодо застосування положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA