Верховний суд Ірландії постановив повернути українську дівчинку додому за позовом батька — PRAVO.UA Верховний суд Ірландії постановив повернути українську дівчинку додому за позовом батька — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний суд Ірландії постановив повернути українську дівчинку додому за позовом батька

Верховний суд Ірландії постановив повернути українську дівчинку додому за позовом батька

  • 04.08.2023 17:38

Верховний суд Ірландії ухвалив повернути українська дівчинку, яку мати привезла до країни після російського вторгнення. Про це повідомляє ірландська телерадіокомпанія RTÉ

Суддя Мері Роуз Гірті вирішила, що дівчинку незаконно вивезли з рідної країни без дозволу її батька. Дівчинку Дарину викликали до суду, оскільки їй ще не сповнилося 10 років і вона не може бути ідентифікована з юридичних причин. Мама дівчинки розлучилася з її батьком кілька років тому.

Суду було надано докази того, що дівчинка виявила бажання повернутися до батька, з яким переважно проживала до вторгнення, а також що вона була глибоко вражена розлукою з батьком та своїми зведеними братами та сестрами.

Також суд вказав, що, хоча існував «ризик серйозної шкоди» для дівчинки внаслідок конфлікту з рф, що триває, надані суду докази не свідчать про існування «серйозного ризику заподіяння шкоди», якщо її повернуть до рідного міста в Україні.

Суд зазначив, що взяв до уваги жахливу ситуацію в Україні та визнав, що всі люди в цій країні перебувають під загрозою «непередбачуваного агресора».

Дарина розповіла засідателю, що не має друзів в Ірландії, але спілкується з друзями в Україні за допомогою онлайн-відеозв’язку.

Згідно з угодою про спільну опіку, укладеною в українських судах, після розлучення дівчинка в основному проживала зі своїм батьком, його дружиною та своїми зведеними братами та сестрами.

Її мати стверджує, що після початку війни в лютому 2022 року мала право вивезти дитину з України відповідно до постанови уряду України, яка дозволяла вивозити дітей з рідної країни.

Батько звернувся до ірландських судів згідно з Гаазькою конвенцією, міжнародною угодою, яка регулює ймовірне «викрадення дітей», з проханням видати наказ про повернення його доньки до країни її постійного проживання.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA