Верховній Раді пропонують встановити запобіжники від припинення роботи ВРП — PRAVO.UA Верховній Раді пропонують встановити запобіжники від припинення роботи ВРП — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Верховній Раді пропонують встановити запобіжники від припинення роботи ВРП

Верховній Раді пропонують встановити запобіжники від припинення роботи ВРП

  • 15.09.2021 15:25

Парламенту пропонують відстрочити проведення перевірки на доброчесність чинних членів Вищої ради правосуддя до моменту закриття всіх наявних вакансій у складі Ради. Це повинно убезпечити від зупинення діяльності конституційного органу на невизначений час.

Відповідний законопроєкт № 5836 був нещодавно доопрацьований та оновлений суб’єктами законодавчої ініціативи.

Проєктом пропонується відкоригувати Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» та встановити, що:

  • оцінювання Етичною радою чинних членів ВРП на відповідність критеріям доброчесності починається після того, як будуть обрані (призначені) члени ВРП на всі вакантні посади, наявні на момент набрання чинності цим законом.

Наразі у ВРП вакантні чотири посади:

  • 1 за квотою Всеукраїнської конференції прокурорів;
  • 1 за квотою з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ;
  • 2 за квотою Верховної Ради України.

Водночас умовою повноважності складу ВРП є наявність щонайменше п’ятнадцяти членів, обраних чи призначених на посади, серед яких більшість становлять судді (включаючи суддів у відставці).

Тож припинення повноважень хоча б двох членів ВРП за нинішніх обставин означатиме припинення роботи ВРП на невизначений строк.

Одночасно законопроєктом пропонується:

  • на період до початку роботи служби дисциплінарних інспекторів дисциплінарні справи розглядати у порядку, дійсному до набрання чинності законом про її запровадження;
  • завершувати відкриті до набрання чинності цим законом дисциплінарні провадження дисциплінарними органами Вищої ради правосуддя в порядку, який діяв на день відкриття дисциплінарної справи.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA