600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховній Раді пропонують прийняти за основу зміни щодо дистанційних зборів суддів в умовах воєнного чи надзвичайного стану

Верховній Раді пропонують прийняти за основу зміни щодо дистанційних зборів суддів в умовах воєнного чи надзвичайного стану

  • 18.05.2022 14:33

Комітет з питань правової політики на засіданні 17 травня розглянув проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану, реєстр. № 7315. Йдеться, зокрема, про проведення дистанційних зборів суддів.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статей 11, 128 Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Ними передбачено запровадити:

  • додаткове повідомлення учасників судового процесу про розгляд справи з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг,
  • у тому числі з використанням мобільного додатка порталу “Дія”,
  • а також отримання через відповідний додаток в електронній формі судового рішення у справі, виконавчого документа, виданого у формі електронного документа, особою, що є стороною у справі.

Крім того, пропонується передбачити можливість проведення зборів суддів дистанційно у режимі відеоконференції під час дії:

  • воєнного стану,
  • надзвичайного стану,
  • карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

За результатами обговорення члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді включити законопроєкт до порядку денного сьомої сесії і прийняти його в першому читанні за основу.

Зауважимо, що дзеркальні зміни щодо інформування учасників процесів пропонуються також до процесуальних кодексів (проєкт № 7316).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA