Верховна Рада України: Закон № 1213-IX змінює ландшафт трудових відносин в Україні — PRAVO.UA Верховна Рада України: Закон № 1213-IX змінює ландшафт трудових відносин в Україні — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховна Рада України: Закон № 1213-IX змінює ландшафт трудових відносин в Україні

Верховна Рада України: Закон № 1213-IX змінює ландшафт трудових відносин в Україні

  • 16.03.2023 13:51
Рубрика Новини

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів представив результати аналізу практики застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 4 лютого 2021 року № 1213-IX, інформує пресслужба Апарату Верховної Ради.

Так, упродовж грудня 2022 року – січня 2023 року за сприяння Програми USAID «РАДА: наступне покоління» та Вестмінстерської фундації за демократію Комітет здійснив широке опитування щодо практики застосування положень цього закону українськими працівниками та роботодавцями. Дослідження здійснювалося відповідно до методики постзаконодавчого контролю (post-legislative scrutiny, PLS), що широко застосовується у світовій практиці (зокрема, у парламентах Великої Британії та країн ЄС).

В опитуванні взяли участь понад 66,4 тис. осіб, 65 372 з яких – працівники та 1 274 особи – роботодавці. Як зауважила представниця Вестмінстерської фундації за демократію в Україні Галина Шевчук, створений Комітетом опитувальник відповідав гендерним та інклюзивним принципам.

Голова Комітету Галина Третьякова, зі свого боку, зазначила: «Опитування тих, на кого безпосередньо спрямовувалася дія закону, зроблено вперше за всю історію роботи Верховної Ради України. Цей закон, до речі, широко обговорюється не лише в Україні, але і за кордоном. Американські та європейські практики вважають, що він вплинув на ландшафт трудових відносин в Україні та дав змогу забезпечити ефективну роботу підприємств та організацій як під час пандемії COVID-19, так і під час війни росії проти нашої держави».

Заступниця директора Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Тетяна Бібік зазначила, що довіру виборців потрібно здобувати постійно, і у цьому контексті комітети парламенту розуміють важливість постзаконодавчого контролю.

За даними соціологічних досліджень агенцій з працевлаштування, близько 32% українців працюють дистанційно, віддаючи перевагу гнучкому графіку виконання завдань, економії часу, проведеного в дорозі на роботу, балансу між роботою та особистим життям. Водночас проведений Комітетом аналіз практики застосування закону свідчить, що ефективність роботи найманих працівників в дистанційному форматі не знизилася, а подекуди є вищою, аніж в період їх довоєнної роботи в офісі. Переважна більшість прихильників дистанційного формату працюють на повну ставку. «Парламент ніби передбачив, що цей закон буде дуже актуальним для України. Проведення дослідження та результати широкого опитування дуже корисні як для сьогоднішньої, так і для майбутньої роботи парламенту», – вважає Ірина Гуменюк, заступниця завідувача відділу Дослідницької служби Верховної Ради України, яка надавала Комітету експертну підтримку у здійсненні аналізу практики застосування закону про дистанційну роботу.

Керівник експертної групи нормативного забезпечення менеджменту персоналу Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі Національного агентства України з питань державної служби Андрій Астапов відзначив неоціненний вплив дії норм законодавства щодо дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу на стабільність роботи органів держави в умовах пандемії COVID-19 та війни росії проти України.

Учасники засідання Комітету впевнені в тому, що аналіз застосування законодавства на практиці є одним із ключових елементів циклу формування державної політики. Адже без відповідного аналізу неможливо зрозуміти, наскільки політика держави є ефективною та чи досягає вона очікуваного результату.

Найближчим часом секретаріат Комітету опрацює матеріали центральних органів виконавчої влади, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наукових установ, профспілок та організацій роботодавців та винесе на розгляд засідання Комітету низку рекомендацій для затвердження.

Повідомляється, що схвалені рекомендації Комітету, опитувальник, результати аналізу (з урахуванням коментарів міжнародних експертів), матеріали, надіслані до Комітету, будуть включені до фінального звіту, який буде оприлюднено на публічних майданчиках парламенту.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA