Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення застосування санкцій — PRAVO.UA Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення застосування санкцій — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення застосування санкцій

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення застосування санкцій

  • 21.03.2023 14:03
Рубрика Новини

20 березня 2023 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій (реєстр. № 8392), поданий народними депутатами України Денисом Масловим, Павлом Павлішем та іншими.

За визначенням ініціаторів законопроєкту, він спрямований на:

  • удосконалення порядку стягнення активів фізичних та юридичних осіб в дохід держави;
  • забезпечення належного розгляду Вищим антикорупційним судом справ про застосування санкції у вигляді стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;
  • створення Державного реєстру санкцій.

Зокрема, передбачаються зміни до статті 51 закону, які встановлюють спеціальний строк звернення із заявою до суду, а саме — протягом строку дії воєнного стану.

Крім того, законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких збільшуються строки розгляду таких справ в судах першої та апеляційної інстанцій, а також передбачається можливість проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини рішення (скорочене рішення).

«Цей законопроєкт передбачає зміну процесуальних механізмів застосування санкцій у вигляді стягнення активів підсанкційних осіб Вищим антикорупційним судом. Це розширює можливості ВАКС, дозволяє, щоб стосовно більшої кількості осіб під санкціями було ухвалено рішення про стягнення їхнього майна», — пояснив голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.

Коментуючи створення Державного реєстру санкцій, Денис Маслов наголосив: «Такий реєстр сприятиме тому, що нотаріуси, банки, адвокати, реєстратори й інші особи не допомагатимуть людям, внесеним до такого списку, уникати санкційного режиму. У реєстрі буде зазначатися перелік таких осіб і види санкцій, що до них застосовуються. Це буде єдина база, й із неї зможуть отримувати інформацію всі вповноважені особи. Крім того, створення Державного реєстру санкцій — це важливий крок для подальшої криміналізації ухиляння та допомоги в ухилянні від санкцій. Щоби повноцінно запровадити кримінальну відповідальність, потрібне функціонування відповідного реєстру».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA