Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ — PRAVO.UA Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ

  • 07.09.2022 10:36

6 вересня 2022 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах (реєстр. 7662).

Цим законопроєктом пропонується залучити до проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КСУ новий спеціальний орган — Дорадчу групу експертів. Вона буде сприяти суб’єктам, які призначають суддів КСУ, в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності  кандидатів.

Дорадчу групу пропонується утворити у складі шести осіб за пропозиціями:

  • Президента України,
  • Верховної Ради України,
  • з’їзду суддів України,
  • Європейської комісії «За демократію через право»,
  • міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері конституційної реформи, та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції (2 особи).

Члени Дорадчої групи обираються безстроково та беруть участь в її роботі на громадських засадах.

Також встановлюються правила та процедури визначення осіб до складу Дорадчої групи кожним суб’єктом її формування, загальні положення про статус та діяльність Дорадчої групи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA