Верховна Рада ліквідувала статус «селище міського типу» — PRAVO.UA Верховна Рада ліквідувала статус «селище міського типу» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховна Рада ліквідувала статус «селище міського типу»

Верховна Рада ліквідувала статус «селище міського типу»

  • 31.07.2023 12:49

28 липня Верховна Рада ухвалила в другому читанні Закон № 8263 «Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою», яким оновлено класифікацію населених пунктів в Україні та встановлено порядок їх утворення та ліквідації, перейменування і зміни статусу.

Зокрема, закон передбачає ліквідацію статусу селищ міського типу, тож в Україні будуть лише міста, селища та села. Так, у місті має проживати щонайменше 10 тис. осіб; у селищі з переважно садибною забудовою загальна чисельність мешканців повинна сягати 5 тис.; селом вважається населений пункт, в якому проживає менш ніж 5 тис. жителів.

Крім того, закон запроваджує поняття «поселення» – компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення. Це стосуватиметься дачних кооперативів або тимчасових мобільних містечок для вимушено переміщених осіб.

Також якщо в населеному пункті протягом трьох років відсутні офіційно зареєстровані для проживання люди, це може бути підставою для його ліквідації.

Ухвалений закон набуде чинності через три місяці з дня офіційного опублікування.

Наразі в Україні налічується 459 міст, 881 смт, 1164 звичайні селища та 27204 села.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA