Венеційська комісія відмовилася від участі у відборі суддів КСУ до виконання її рекомендацій — PRAVO.UA Венеційська комісія відмовилася від участі у відборі суддів КСУ до виконання її рекомендацій — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Венеційська комісія відмовилася від участі у відборі суддів КСУ до виконання її рекомендацій

Венеційська комісія відмовилася від участі у відборі суддів КСУ до виконання її рекомендацій

  • 26.01.2023 12:38

Венеційська комісія відмовилась від призначення членів до Дорадчої групи експертів, яка має брати участь у відборі суддів КСУ, доки не буде виконано її рекомендацій до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах» № 2846-IX від 13 грудня 2022 року (законопроєкт № 7662).

Про це йдеться в листі голови Венеційської комісії Клер Базі-Малорі на ім’я голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука.

Лист супроводжується роз’ясненнями до рекомендацій Венеційської комісії, які були опубліковані вже після схвалення закону в парламенті в грудні 2022 року, де вказується, що ключові з них не змінились.

Хоча більшість ключових рекомендацій були виконані, дві ключові — щодо повноважень ДГЕ та її складу — не були враховані в ухваленому законі. Ідеться про те, що кількість членів Дорадчої групи експертів має налічувати сім людей (а не шість), причому більшість (чотири) мають становити міжнародні експерти; крім того, кандидати, визнані ДГЕ як недоброчесні, не можуть бути призначеними на посаду суддів КСУ.

Тому Венеційська комісія не делегуватиме членів у Дорадчу групу експертів з відбору суддів КСУ до внесення змін у відповідний закон. Голова комісії запропонувала українській стороні допомогу з підготовкою відповідних напрацювань до закону про КСУ, щоби врахувати вказані рекомендації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA