прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Венеційська комісія підтримує законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Венеційська комісія підтримує законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

  • 11.05.2021 15:01

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеційська комісія) оприлюднила терміновий висновок стосовно законопроєкту № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації особи.

Нагадаємо, парламент підтримав указаний проєкт закону на засіданні 15 квітня.

Документ має посилити відповідальність за надання недостовірної інформації в деклараціях, зокрема повертає покарання у вигляді позбавлення волі, яке було скасовано рішенням Конституційного Суду у жовтні 2020 року.

Венеціанська комісія вказала, що законопроєкт № 4651 не суперечить рішенню КСУ, а також відповідає міжнародним зобов’язанням України.

“Повторне запровадження позбавлення волі за найтяжчі правопорушення є розумним кроком, особливо з огляду на масштабність проблеми корупції в країні”, – йдеться у висновку Комісії.

Також позитивний відгук отримали й інші нововведення у законопроєкті.

Зокрема, включення декларування недостовірної інформації до переліку корупційних правопорушень, а також уточнення переліку осіб, які можуть нести відповідальність за ці правопорушення, що дасть змогу забезпечити відповідальність для осіб, які вже не обіймають посад, проте, згідно із законом, подають декларації після припинення повноважень. Крім того, фахівці позитивно оцінили збільшення строків давності за окремими правопорушеннями до трьох років внаслідок посилення покарання.

Читайте також: Венеційська комісія підтримує створення Етичної ради для перевірки кандидатів у члени Вищої ради правосуддя

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA