Венеційська комісія підтримує законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування — PRAVO.UA Венеційська комісія підтримує законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Венеційська комісія підтримує законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

Венеційська комісія підтримує законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування

  • 11.05.2021 15:01

Європейська комісія «За демократію через право» (Венеційська комісія) оприлюднила терміновий висновок стосовно законопроєкту № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації особи.

Нагадаємо, парламент підтримав указаний проєкт закону на засіданні 15 квітня.

Документ має посилити відповідальність за надання недостовірної інформації в деклараціях, зокрема повертає покарання у вигляді позбавлення волі, яке було скасовано рішенням Конституційного Суду у жовтні 2020 року.

Венеціанська комісія вказала, що законопроєкт № 4651 не суперечить рішенню КСУ, а також відповідає міжнародним зобов’язанням України.

“Повторне запровадження позбавлення волі за найтяжчі правопорушення є розумним кроком, особливо з огляду на масштабність проблеми корупції в країні”, – йдеться у висновку Комісії.

Також позитивний відгук отримали й інші нововведення у законопроєкті.

Зокрема, включення декларування недостовірної інформації до переліку корупційних правопорушень, а також уточнення переліку осіб, які можуть нести відповідальність за ці правопорушення, що дасть змогу забезпечити відповідальність для осіб, які вже не обіймають посад, проте, згідно із законом, подають декларації після припинення повноважень. Крім того, фахівці позитивно оцінили збільшення строків давності за окремими правопорушеннями до трьох років внаслідок посилення покарання.

Читайте також: Венеційська комісія підтримує створення Етичної ради для перевірки кандидатів у члени Вищої ради правосуддя

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA