Велика Палата ВС відступила від висновку щодо порядку ліквідації юридичної особи — PRAVO.UA Велика Палата ВС відступила від висновку щодо порядку ліквідації юридичної особи — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Велика Палата ВС відступила від висновку щодо порядку ліквідації юридичної особи

Велика Палата ВС відступила від висновку щодо порядку ліквідації юридичної особи

  • 14.09.2021 09:01

Велика Палата Верховного Суду пояснила особливості ліквідації юридичної особи.

Про це повідомляє пресслужба ВС.

ВП ВС у постанові від 29 червня 2021 року у справі № 916/964/19 за позовом про скасування державної реєстрації (реєстраційного запису) ОСББ відступила від висновку про наявність підстав для задоволення позову, зокрема щодо вимог про скасування державної реєстрації ОСББ, адже скасування державної реєстрації ОСББ (реєстраційного запису) за рішенням суду не може бути самою ліквідацією юридичної особи.

Позовна вимога щодо скасування державної реєстрації юридичної особи (ОСББ), яка створена у відповідному порядку та провадить свою діяльність тривалий час, за період свого існування набувши відповідних прав та обов’язків, не призведе до поновлення прав і законних інтересів особи, яка звертається з таким позовом.

Загальний порядок ліквідації юридичної особи визначений у ст. 111 ЦК України.

Процедура ліквідації юридичної особи також передбачає низку обов’язкових дій:

  • погашення наявної кредиторської заборгованості,
  • відчуження активів,
  • звільнення працівників,
  • передання документів до архіву тощо.

Лише після вчинення цих дій і подання державному реєстратору відповідних документів у реєстр вноситься запис про припинення юридичної особи, а не запис про скасування її державної реєстрації.

Запис про припинення юридичної особи не є беззастережним доказом того, що юридична особа справді припинилася та більше не існує. Водночас, якщо процедуру ліквідації не було здійснено належним чином, внесення до реєстру запису про припинення цієї юридичної особи не спричиняє її припинення.

Скасування державної реєстрації ОСББ (реєстраційного запису) за рішенням суду не є тотожним самій ліквідації юридичної особи, яка відбувається в порядку, передбаченому п. 2 ч. 1 ст. 110 ЦК України, і не призводить до припинення ОСББ з огляду на вимоги ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», якою визначається порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA