600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Велика Палата відступила від висновку щодо припинення ОСББ шляхом скасування державної реєстрації

Велика Палата відступила від висновку щодо припинення ОСББ шляхом скасування державної реєстрації

  • 29.07.2021 16:35

Суд має закрити провадження у справі, якщо позовною вимогою є скасування реєстрації ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).

Велика Палата відступила від висновку щодо задоволення вимог про скасування державної реєстрації ОСББ шляхом скасування запису в реєстрі.

У відповідних постановах Великої Палати у справах № 916/782/17 та № 904/2796/17 викладено висновок про наявність підстав для задоволення позову, у тому числі щодо вимог про скасування державної реєстрації ОСББ. При цьому, обґрунтовуючи підстави задоволення позовних вимог, суд, зокрема, вказав, що під час доведення позивачем порушення вимог законодавства у зв’язку зі створенням та діяльністю ОСББ, враховуючи вимоги статті 25 Закону № 755-IV, позовна вимога про скасування державної реєстрації ОСББ шляхом скасування запису в реєстрі підлягає задоволенню.

Згідно з новим висновком, викладеним у постанові від 22 червня 2021 року у справі № 334/3161/17, звернення особи з позовною вимогою про скасування державної реєстрації ОСББ (реєстраційного запису) є підставою для закриття провадження у справі за такими вимогами за відсутності юридичного спору.

Велика Палата вважає, що позовна вимога щодо скасування державної реєстрації існуючої юридичної особи (ОСББ), яка створена у відповідному порядку та здійснює свою діяльність тривалий час, за період свого існування набувши відповідних прав і обов’язків, не призведе до поновлення прав і законних інтересів особи, яка звертається з таким позовом.

Такий позов буде свідчити про втручання суду в діяльність ОСББ та порушення інтересів інших його співвласників, що є недопустимим.

Велика Палата роз’яснила, що скасування державної реєстрації ОСББ (реєстраційного запису) за рішенням суду:

  • не може бути самою ліквідацією юридичної особи, яка відбувається в порядку, передбаченому пунктом 2 частини 1 статті 110 Цивільного кодексу;
  • не призводить до припинення ОСББ з огляду на вимоги статті 25 Закону № 755-IV, якою визначається порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій.

Також 22 червня в іншій справі Велика Палата зробила новий висновок про те, що до 1 січня 2013 року право власності у набувача нерухомого майна за договором купівлі-продажу виникало з моменту державної реєстрації такого договору як правочину.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA