Велика Палата роз'яснила, коли суд не може відмовити у відкритті адміністративного провадження — PRAVO.UA Велика Палата роз'яснила, коли суд не може відмовити у відкритті адміністративного провадження — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Велика Палата роз’яснила, коли суд не може відмовити у відкритті адміністративного провадження

Велика Палата роз’яснила, коли суд не може відмовити у відкритті адміністративного провадження

  • 24.05.2021 11:01

Відкриття провадження в адміністративній справі допускається у випадках, які не перелічено в статті 170 Кодексу адміністративного судочинства.

Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, за умови негативної відповіді хоча б на одне з таких запитань:

  • чи наявний юридичний спір відповідно до статті 124 Конституції України;
  • чи є він публічно-правовим (тобто виник з публічно-правових, а не приватноправових відносин);
  • чи поширюється на цей публічно-правовий спір юрисдикція адміністративних судів (тобто спір не віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України та він не має вирішуватись у порядку кримінального судочинства відповідно до частини 2 статті 19 КАС України).

Відповідну позицію викладено в постанові Великої Палати від 28 квітня 2021 року у справі № 9901/20/21 про відсторонення Олександра Тупицького, яку розглядали під головуванням Тетяни Анцупової.

Велика Палата підкреслила, що, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд керується статтями 169-171 КАС України. Разом із наданням оцінки виконанню формальних вимог до позовної заяви суд має поетапно оцінити, чи належить спір розглядати за правилами адміністративного судочинства, давши послідовні відповіді на зазначені запитання.

Як уже писала “Юридична практика”, Велика Палата повернула справу Тупицького на розгляд Касаційного адміністративного суду, який протиправно закрив провадження.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA