1 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд оголосив вирок, яким визнав колишню суддю Кіровського районного суду міста Дніпра винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 354, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, а саме у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в розмірі 30 тисяч доларів США, пов’язаному з цим зловживанні впливом, а також підбурюванні працівників медичної сфери до видачі недостовірних листків непрацездатності та їх використанні. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Суд призначив вказаній особі покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в судах, правоохоронних органах та адвокатурі строком на 3 роки та з конфіскацією всього належного її майна.
Також суд обрав обвинуваченій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до набрання вироком законної сили.
Цим самим вироком іншу обвинувачену, лікаря однієї з медичних установ міста Дніпра, визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 358 КК України, призначено їй покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, від якого її звільнено на підставі ст. 49 КК України у зв’язку зі спливом строків притягнення до кримінальної відповідальності.
У НАБУ уточнили, що справа розслідувалася з 2017 року. Два судді одного з районних судів м. Дніпро отримали неправомірну вигоду у 16 тис. дол. як частину обумовленої суми у 30 тис. дол. США, яку вони вимагали від підсудного за ухвалення судового рішення в кримінальній справі на його користь та вплив на уповноважених прокурорів із метою змінення ними обвинувачення в суді, що стало би передумовою для винесення вироку зі звільненням особи від відбування покарання з випробуванням або ухвалення постанови про закриття кримінальної справи. Саме за закриття вказаного кримінального провадження один з обвинувачених разом із головою цього суду намагались у вересні 2017 року надати неправомірну вигоду керівникові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, після чого був вдруге затриманий на гарячому в службовому кабінеті керівника САП.
Крім того, одна з обвинувачених декілька разів «замовляла» в знайомих лікарів листки непрацездатності з метою уникнути участі в автоматизованому розподілі судових справ, які не бажала розглядати. У зв’язку з цим за підробку листків непрацездатності до кримінальної відповідальності також притягнуто двох лікарів закладу охорони здоров‘я.
Стосовно обох суддів розслідування закінчено з обвинувальним актом. Під час розгляду справа стосовно одного з суддів була закрита у зв’язку з його смертю.
Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…