600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВАКС засудив до 10 років позбавлення волі колишню суддю з Дніпра

ВАКС засудив до 10 років позбавлення волі колишню суддю з Дніпра

  • 01.03.2023 12:36

1 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд оголосив вирок, яким визнав колишню суддю Кіровського районного суду міста Дніпра винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 354, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, а саме у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди в розмірі 30 тисяч доларів США, пов’язаному з цим зловживанні впливом, а також підбурюванні працівників медичної сфери до видачі недостовірних листків непрацездатності та їх використанні. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Суд призначив вказаній особі покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в судах, правоохоронних органах та адвокатурі строком на 3 роки та з конфіскацією всього належного її майна.

Також суд обрав обвинуваченій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до набрання вироком законної сили.

Цим самим вироком іншу обвинувачену, лікаря однієї з медичних установ міста Дніпра, визнано винною у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 358 КК України, призначено їй покарання у вигляді 4 років позбавлення волі, від якого її звільнено на підставі ст. 49 КК України у зв’язку зі спливом строків притягнення до кримінальної відповідальності.

У НАБУ уточнили, що справа розслідувалася з 2017 року. Два судді одного з районних судів м. Дніпро отримали неправомірну вигоду у 16 тис. дол. як частину обумовленої суми у 30 тис. дол. США, яку вони вимагали від підсудного за ухвалення судового рішення в кримінальній справі на його користь та вплив на уповноважених прокурорів із метою змінення ними обвинувачення в суді, що стало би передумовою для винесення вироку зі звільненням особи від відбування покарання з випробуванням або ухвалення постанови про закриття кримінальної справи. Саме за закриття вказаного кримінального провадження один з обвинувачених разом із головою цього суду намагались у вересні 2017 року надати неправомірну вигоду керівникові Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, після чого був вдруге затриманий на гарячому в службовому кабінеті керівника САП.

Крім того, одна з обвинувачених декілька разів «замовляла» в знайомих лікарів листки непрацездатності з метою уникнути участі в автоматизованому розподілі судових справ, які не бажала розглядати. У зв’язку з цим за підробку листків непрацездатності до кримінальної відповідальності також притягнуто двох лікарів закладу охорони здоров‘я.

Стосовно обох суддів розслідування закінчено з обвинувальним актом. Під час розгляду справа стосовно одного з суддів була закрита у зв’язку з його смертю.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Поділитися
Теги ВАКС

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA