ВАКС визнав винними двох адвокатів — PRAVO.UA ВАКС визнав винними двох адвокатів — PRAVO.UA
1024x90-ULF-1
2024
прапор_України

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВАКС визнав винними двох адвокатів

ВАКС визнав винними двох адвокатів

  • 28.01.2022 14:43

27 січня колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок на підставі угоди про визнання винуватості стосовно двох адвокатів із Одещини.

Обвинувачених визнано винними у вчиненні за попередньою змовою групою осіб підбурювання іншої особи до надання 6000 доларів США як неправомірної вигоди колегії суддів апеляційного суду за начебто пом’якшення покарання їх клієнту та згодом заволодінні цими коштами.

Так, захисники мали намір привласнити через обман зазначену неправомірну вигоду. Необхідність її надання вони обґрунтовували фактично неіснуючою вимогою колегії суддів апеляційного суду за прийняття ними рішення про пом’якшення покарання та звільнення їх підзахисного від відбування покарання з іспитовим строком. Водночас від самого початку в адвокатів не було наміру передавати суддям надану неправомірну вигоду, адже захисники сподівалися домогтися пом’якшення покарання внаслідок зняття претензій з боку потерпілого, а також завдяки визнанню їх підзахисним своєї вини в апеляційному суді.

Отриманими грошовими коштами винні особи розпорядились на власний розсуд. Їх дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

Усвідомлюючи неминучість покарання за скоєні кримінальні правопорушення, обвинувачені пішли на співпрацю з прокурорами САП. У результаті цього з кожним із них укладено угоду про визнання винуватості.

Вирок ВАКС

Вирок ВАКС затвердив ці угоди. Адвокатам призначено покарання за сукупністю злочинів, відповідно, у вигляді 5 та 4 років позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст. 75 КК України їх звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 3 і 2 роки та покладенням обов’язків, передбачених ст. 76 цього Кодексу.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду впродовж 30 днів з дня його проголошення з урахуванням певних обмежень, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Після набрання вироком законної сили, відповідно до вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», його копію буде надіслано до відповідного органу адвокатського самоврядування для вирішення питання про зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю винних осіб.

Із повним текстом вироку можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером 991/7109/21.

Нагадаємо, що НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою двох адвокатів у спробі підкупу суддів ОАСК.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA