600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВАКС визнав особу винною в пособництві в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмір

ВАКС визнав особу винною в пособництві в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмір

  • 14.02.2023 13:58
Рубрика Новини

14 лютого колегія суддів ВАКС ухвалила вирок, яким визнала особу винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Обвинуваченому призначили покарання за сукупністю злочинів у вигляді 10 років позбавлення волі, права обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки та з конфіскацією всього належного майна.

Також суд застосував спеціальну конфіскацію до 1 441 244 доларів США та 1 219 599 євро. Зараз ці кошти перебувають під арештом в одному зі швейцарських банків.

Суд визнав доведеним, що обвинувачений був залучений як пособник до багатошарової схеми системної корупції. Вона існувала у 2011-2014 роках та полягала у систематичному наданні службовій особі неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Зокрема, зазначається, що у січні 2011 року до відома представників фірм Польщі, Словаччини, Румунії, які здійснювали закупівлю деревини в українських лісгоспах, була доведена вимога щодо надання неправомірної вигоди у розмірі від 2 до 60 євро за кожен кубометр дійсно придбаної ними лісопродукції залежно від її виду. Водночас без надання такої вигоди їхня господарська діяльність у лісовій галузі України була би заблокована. Неправомірна вигода надавалась щомісяця у завуальованій формі під виглядом здійснення безготівкових платежів на рахунки іноземних компаній, зареєстрованих у Великій Британії. Вигода надавалася за начебто надані ними на території України агентські послуги з аналізу ринку лісопродукції та підшукання контрагентів. Керівництво цими іноземними компаніями, підписання агентських договорів від їхнього імені, формування платіжних документів тощо здійснював обвинувачений.

За цей період на рахунки підконтрольних обвинуваченому іноземних компаній надійшла неправомірна вигода у сумі 10 937 100,16 євро, що за офіційним курсом НБУ становить 116 404 706,48 грн. Згодом ці кошти у повному обсязі були легалізовані. Зокрема, через перерахунки на рахунки інших іноземних компаній, власниками яких були особисто службова особа, яка займала особливо відповідальне становище, та його дружина.

Досудове розслідування щодо службової особи, його дружини та інших причетних до корупційної схеми осіб наразі триває.

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через ВАКС до Апеляційної палати ВАКС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA