ВАКС продовжив строк досудового розслідування справи ексголови НБУ Кирила Шевченка — PRAVO.UA ВАКС продовжив строк досудового розслідування справи ексголови НБУ Кирила Шевченка — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВАКС продовжив строк досудового розслідування справи ексголови НБУ Кирила Шевченка

ВАКС продовжив строк досудового розслідування справи ексголови НБУ Кирила Шевченка

  • 06.06.2023 16:03

Вищий антикорупційний суд продовжив строк досудового розслідування у справі колишнього голови Нацбанку Кирила Шевченка та його спільників, яких підозрюють в організації схеми виведення 206 млн грн із державного «Укргазбанку». Про це повідомляє ГО «Центр протидії корупції».

Загалом у справі фігурують одразу 15 підозрюваних, зокрема ексголова НБУ Шевченко. На початку лютого АП ВАКС підтвердила його заочний арешт.

Слідство здобуло докази того, що керівники банку укладали ймовірно фіктивні договори з нібито «агентами», які насправді були звичайними ФОП. Останні мали привести в банк нових клієнтів – великі державні компанії, попри те що вони все одно були змушені переходити до «Укргазбанку» через доручення Кабміну.
За такою нехитрою схемою у 2014-2019 роках десяткам фіктивних «агентів» перерахували понад 200 млн гривень. Зокрема, пенсіонерка з Києва отримала від Укргазбанку понад 14 мільйонів, а працівниці колцентру заплатили 3,6 млн грн. Водночас більшість «агентів» або змінили свій ФОП саме для роботи в цій схемі, або відкрили ФОП перед початком її реалізації

Торік у жовтні Кирилу Шевченку та іншим посадовцям «Укргазбанку» було повідомлено про підозру, а також оголошено в розшук.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA