ВАКС оголосив вирок у справі щодо заволодіння коштами, виділеними для реалізації двох нацпроєктів — PRAVO.UA ВАКС оголосив вирок у справі щодо заволодіння коштами, виділеними для реалізації двох нацпроєктів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВАКС оголосив вирок у справі щодо заволодіння коштами, виділеними для реалізації двох нацпроєктів

ВАКС оголосив вирок у справі щодо заволодіння коштами, виділеними для реалізації двох нацпроєктів

  • 09.07.2024 11:57

5 липня 2024 року ВАКС ухвалив вирок на підставі угод про визнання винуватості у справі щодо заволодіння державними коштами, виділеними для реалізації національних проєктів «Якісна вода» та «Олімпійська надія – 2022», у загальному розмірі 259,2 млн грн. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Суд призначив п’ятьом обвинуваченим узгоджені покарання у вигляді штрафу. Зокрема, двом організаторам по 850 тис. грн, ще одному – 400 тис. грн, двом виконавцям – по 200 тис. грн. Шостому обвинуваченому призначено узгоджене покарання у вигляді позбавлення волі зі звільненням від його відбування з іспитовим строком.

За умовами угод упродовж шести місяців із моменту їх затвердження судом обвинувачені мають відшкодувати до державного бюджету збитки в повному обсязі, а саме у сумі 259,2 млн грн.

Під час укладення угод прокурор врахував, що злочини, передбачені ст. ст. 191 та 209 КК України, які інкриміновано обвинуваченим, вчинені у період з 2010 до 2014 року, а тому законодавча заборона на застосування стст. 69, 75 КК України під час призначення покарання як така, що не має зворотної дії в часі, не поширюється.

Також прокурор врахував, що обвинувачені ще під час досудового розслідування як відшкодування завданих збитків добровільно передали у власність держави низку об’єктів. Зокрема, йдеться про майно загальною площею понад 3000 кв. м, земельні ділянки площею 2,5 га та будівлю АЗС. Вартість лише частини цього майна, за оцінкою держпідприємства, сягає 25 млн грн, а всього вартість майна, за оцінкою, наданою стороною захисту, становила майже 280 млн грн.

Крім того, троє обвинувачених до ухвалення вироку добровільно перерахували на потреби ЗСУ 5,2 млн грн, а двоє з них зобов’язалися перерахувати ще 3,3 млн грн упродовж одного місяця. Інші обвинувачені забезпечили перерахування на підтримку ЗСУ всієї суми внесеної за них застави в розмірі 4,643 млн грн.

За умовами угод держава реалізує 507 земельних ділянок, що арештовані в межах провадження, а кошти від їх реалізації будуть перераховані на підтримку ЗСУ.

Також суд вилучив у власність держави ще 202 земельні ділянки, які фігурували у справі. Завдяки застосуванню інституту угод,: притягнено винних осіб до кримінальної відповідальності; забезпечено відшкодування 100% завданих збитків, конфісковано в дохід держави 707 земельних ділянок та інше нерухоме майно; перераховано на потреби ЗСУ понад 13 млн грн.

Вирок суду набирає законної сили через тридцять днів із дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено в апеляційному порядку.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA