В уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески — PRAVO.UA В уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески

В уряді пропонують скасувати обов’язкові пенсійні страхові внески

  • 22.10.2021 12:51

В Україні може бути введена система накопичувальних пенсійних внесків. Таку пропозицію внесло Міністерство соціальної політики в результаті обговорення особливостей пенсійної системи України з представниками місії Світового Банку та Міністерства фінансів України.

Система накопичувальних пенсійних внесків може мати такий вигляд:

  • обов’язкові внески на індивідуальні рахунки людей розміром 1% сплачує роботодавець (за рахунок зниження ЄСВ) на користь всіх осіб, щодо яких він є страхувальником у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • добровільні внески на власні індивідуальні рахунки розміром 1% сплачують всі застраховані особи з власної заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на умовах автозапису з правом відмови;
  • на індивідуальні рахунки осіб, які не відмовились від добровільної сплати накопичувальних внесків із власної зарплати, держава перераховує додаткові стимулювальні внески в розмірі 1%.

У результаті застраховані особи автоматично стають учасниками накопичувальної пенсійної системи та сплачують від 1% до 3% на свої пенсійні рахунки.

Податковий тиск на роботодавців не зростає за рахунок зниження ЄСВ на розмір накопичувального внеску.

У будь-який момент особа зможе відмовитись від сплати коштів на накопичувальний рахунок. Відповідно, держава також припинить нарахування такій особі додаткових стимулювальних внесків.

Нагадуємо, що останнім часом в Україні активно обговорюється можливість запуску накопичувальної пенсійної системи починаючи з 2023 року.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA