В Україні змінилася процедура реєстрації транспортних засобів — PRAVO.UA В Україні змінилася процедура реєстрації транспортних засобів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні змінилася процедура реєстрації транспортних засобів

В Україні змінилася процедура реєстрації транспортних засобів

  • 15.12.2022 10:59

14 грудня 2022 року набули чинності дві постанови Кабінету Міністрів України: № 1019 та № 1299, – якими внесено зміни до змін до деяких постанов КМУ з питань державної реєстрації транспортних засобів, видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Як саме змінюється алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів та чому виокремлюється експертне дослідження, розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» #UAразом, інформує “Урядовий портал”.

«14 грудня набувають чинності дві постанови Кабінету Міністрів України: № 1019 та № 1299, – які виокремлюють експертне дослідження з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Це відбувається з метою у майбутньому проводити реєстраційні дії з авто виключно онлайн», — зазначив Микола Рудик.

Експертне дослідження завжди проводиться офлайн і містить огляд транспортного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеної до реєстраційних документів. Його проводить Експертна служба МВС.

Мета експертного дослідження — визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів: виявлення фактів знищення, підроблення або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів, підроблення реєстраційних документів, що їх супроводжують. Висновок експертної служби МВС є чинним 10 днів.

«Тепер таке дослідження треба проходити до того, як звертаєтеся до адміністратора сервісного центру МВС за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу», — додав Микола Рудик.

Крім того, начальник Головного сервісного центру МВС перелічив випадки, коли експертне дослідження під час реєстрації авто НЕ проводиться:

  • реєстрація нового транспортного засобу;
  • зміна анкетних даних власника у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (і фізичні особи, і юридичні особи);
  • зняття з обліку транспортного засобу або вибракування;
  • перереєстрація транспортного засобу після встановлення ГБО;
  • перереєстрація транспортного засобу через заміну, втрату номерного знаку або закріплення індивідуального номерного знаку;
  • відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу зареєстрованих після 1 вересня 2019 р.;
  • отримання чи повернення реєстраційних документів для виїзду за кордон;
  • отримання або повернення тимчасового реєстраційного талона;
  • перереєстрація транспортного засобу після встановлення чи зняття світлових сигнальних пристроїв;
  • реєстрація транспортного засобу у зв’язку з переходом права власності за договором фінансового лізингу.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA