прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні вводяться нові європейські норми у посвідченні водія - код «78»

В Україні вводяться нові європейські норми у посвідченні водія – код «78»

  • 30.12.2021 12:56
Джерело: https://hsc.gov.ua
Вчора на своїй сторінці у Facebook заступник міністра МВС Богдан Драп’ятий зазначив:
“З сьогоднішнього дня в Україні вводяться нові європейські норми у посвідченні водія які є суттєвим елементом євроінтеграційної політики, внеском у покращення безпеки на дорогах, полегшення вільного руху навіть за кордоном.
У вигляді коду «78» в графі 12 водійського посвідчення буде зазначатися позначка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач. За наявності такої водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності — з будь-якою.
Такі нововведення – це ще один крок до приведення бланку національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів, а головне зміцнення безпеки дорожнього руху.
P.S. З наступного року, ми активно працюватимемо над системним покращенням процесу отримання посвідчення водія. Нова автошкола базуватиметься на принципах: справедливості, прозорості, вимогливості й відповідальності”

Регламентує ці зміни  Постанова  Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року № 1007. Нею запроваджено цілий ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами з метою трансформації держави у бік європейських цінностей.

Наразі вже змінився дизайн бланка посвідчення водія. З минулого року він має темно-рожевий колір, схожий на колір європейського посвідчення водія, зображення Державного Прапора України для ідентифікації країни. Бланк став більш захищеним від підробок. У ньому імплантований захисний елемент, зазначається термін його дії, а також група крові та резус-фактор водія. Попереду – практичне запровадження відмітки про надання згоди або незгоди на посмертне донорство.

Читайте також: Міністр заявив, що Україна стає світовим лідером із цифрових документів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA