прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні стало менше пропозицій віддаленої роботи — аналіз grc.ua

В Україні стало менше пропозицій віддаленої роботи — аналіз grc.ua

  • 13.09.2022 11:44

Якщо керуватися логікою, сьогодні віддалений формат роботи мав би бути вельми популярним на українському ринку праці, адже багато фахівців наразі розкидані по світу у зв’язку з повномасштабною війною. Насправді ж сегмент віддаленої роботи, або ремоуту, на початку осені є не таким активним: за даними кадрового порталу grc.ua, лише 7% актуальних вакансій передбачають роботу на відстані. Наприклад, у березні 2021 року цей показник перебував на рівні 10%. Як можна це пояснити? Можна припустити, що позначилося послаблення ковідних обмежень, які «самоусунулися» після початку війни. Також, можливо, роботодавці шукають надійний варіант, тобто фахівця, який у воєнний час перебуває на одному місці, а не часто зайнятий переїздами, жертвуючи якістю роботи.

Як це часто буває, лідером у рейтингу активності є столиця: на Київ припадає 60% усіх актуальних вакансій віддаленої роботи. Другу позицію з великим відривом посів інший порівняно безпечний регіон — Львівська область (11%). Трійку лідерів замикає Дніпропетровська область, ринок праці якої перебуває на перших позиціях у багатьох рейтингах попри близькість до активних бойових дій, — 6%. Четверту і п’яту сходинки з однаковим показником 4% зайняли Харківська та Одеська області. До війни в цьому рейтингу була Донецька область, але через очевидні причини сьогодні ринок праці там переживає не найкращі часи.

Кого найчастіше шукають роботодавці у ремоут-форматі

Найбільша потреба є в айтішниках: на сферу «IT, інтернет, телекомунікації» припадає 37% вакансій. Приблизно вдвічі рідше шукають на віддалений формат роботи фахівців із продажів — 18%. Третю сходинку посіла категорія «Маркетинг, реклама, PR» — 13%. Серед цікавого відзначимо, що адміністративному персоналу в 6% випадків дозволяють працювати віддалено, а представникам вищого менеджменту — у 2%.

У роботодавців найчастіше немає жорстких вимог щодо досвіду. У 16% вакансій не потребують навіть мінімального досвіду. Лідером є проміжок від 1 до 3 років — 62%. Досвід від 3 до 6 років вимагають 21% роботодавців, а понад 6 років потрібен лише 1% компаній. Якщо порівняти показники з довоєнним періодом, побачимо, що працедавці стали рідше звертати увагу на пошукачів без досвіду для позицій з віддаленим форматом роботи: наприклад, навесні 2021 року таких вакансій було 30—40%.

Розгляньмо питання заробітної плати. Нікого не здивує, що найбільше заробляють айтішники — 77 300 грн. Ці фахівці заробляють майже вдвічі більше, ніж представники категорії «Вищий менеджмент» (40 000 грн). Трійку лідерів замикає категорія “Маркетинг, реклама, PR” — 26 800 грн.

Яку віддалену роботу шукають спеціалісти

Працівники більш схильні до ремоуту, ніж роботодавці. У відсотковому співвідношенні на віддалену роботу припадає значно більше резюме, ніж вакансій: 28% проти 9%.

Цікава ситуація склалася з досвідом. Попри те що роботодавці рідко шукають дуже досвідчених пошукачів для віддаленої роботи, більшість резюме саме від таких працівників: досвід понад 6 років мають 61% кандидатів. Не мають досвіду лише 13% спеціалістів. Досвід від 1 до 3 років мають 10% фахівців, від 3 до 6 років — 16%.

Фактор статі має незначний вплив: серед пошукачів віддаленої роботи 55% є чоловіками і 45% — жінками. Найбільш активна вікова група — від 18 до 30 років (37% вакансій). Очікувано з віком активність щодо віддаленої роботи знижується, а прихильність до класичного варіанту працевлаштування зростає. На категорію 50—60 років припадає всього 7% резюме.

Що ж до найбільш популярних професій, тут у пошукачів гармонія з працедавцями, адже найбільше резюме з бажаним віддаленим форматом роботи від програмістів та розробників — 9%. Щоправда, у менеджерів із продажу та менеджерів із роботи з клієнтами показник такий самий. На третій позиції з 6% розташувалися дизайнери та художники.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у вересні 2022 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA